jozef1111
02.06.13,09:58
Pochváliť
jozef1111
Dobrý deň, v 02/2013 sa stala dopravná nehoda, pri ktorej mi bolo spôsobené poškodenie môjho zaparkovaného motorového vozidla iným motorovým vozidlom. Vinník (šofér) nemal vodičské oprávnenie a z miesta činu odišiel. Ja som na druhý deň po zistení nahlásil škodu polícii, ktorá všetko spísala - vinník sa ku všetkému priznal a v 05/2013 bol uznaný vinným. Udalosť som nahlásil v poisťovni vinníka a ziadal som si uplatnenie preplatiť škodu z jeho PZP. Posledné info, ktoré od poistovne vinníka mám, je že vinník nenahlásil túto udalosť a moja poistná udalosť nemôže byť preto likvidovaná. Viete mi poradiť ako mám teraz ďalej postupovať? Ďakujem vopred.
kopretinka
02.06.13,12:40
nezadávaj viac krát tú istú otázku
Ice dive
02.06.13,13:08
a z polície máš aký papier??? v podstate ak nehodu riešila polícia, tak vinník nemusí ani nehodu hlásiť... keďže polícia nehodu spísala a vinníka určila... jednoducho im odpíš, že vinník bol určený políciou a spis má číslo xyz... nech ti vyplatia v zmysle zákona o PZP tvoju škodu, ktorú si následne môžu uplatniť voči vinníkovi v regresnom konaní, keďže nemal vodičák...
jozef1111
02.06.13,13:53
z polície nemám žiaden papier...ale mám mail kde mi policia oznamila, že vinník bol uznaný vinným...vypýtal som si kopiu z tohto rozhodnutia....
Ice dive
02.06.13,15:48
tak si kúp 1,5 € kolok choď na políciu ktorá tú nehodu riešila, nech ti dajú správu z nehody a s touto choď do poisťovne... ono poisťovňa si túto správu môže vyžiadať tiež ale to trva cca mesiac... takže takto to máš rýchlejšie...
preboha
03.03.14,15:55
pisťovňa jedná VÝHRADNE na pokyn svojho klienta ( klient = ten, kto platí poistku), a akékoľvek správy polície sú pre ňu nepodstatné. správa polície je použiteľná ako dôkaz iba na súde. Aj ja mám PZP, a neviem si predstaviť, že by poisťovňa bez môjho pokynu (písomného na tlačive oznámenie poistnej udalosti) komukoľvek čokoľvek zaplatila. Pre ostatných diskutujúcich prosba- píšte iba to, čo sedí, a nepíšte svoje predstavy. Zbytočne zavádzate kolegov v diskusii.