58vlasta
02.06.13,11:47
Dobrý deň. V r. 1992 zomrel manželov strýčko, po ktorom manžel dedil zo závetu. Manžel zomrel v r. 1993 a dedičské konanie po strýčkovi prebehlo v r. 1994 a dedičmi sme sa stali ako nástupcovia po manželovi ja s mojimi vtedy ešte neplnoletými synmi hneď v prvom dedičskom konaní. Pred asi piatimi rokmi som konečne zistila / chýbala nám na LV časť dvora pri dome, ktorý sme zdedili/, že ešte táto chýbajúca časť patrí do tohto dedičstva po strýčkovi ale nebola zapísaná v LV. Museli sme čakať na konanie ROEP, keď po jeho ukončení bola táto časť zapísaná do LV. Vlani v októbri som dala žiadosť na súd na dodatočné dedičské konanie, po vyzvaní som zaplatila súdny poplatok a čakala som, kedy pôjdeme na notárstvo. Na notárstve sme boli vo februári t.r. a notárka prepísala tento majetok najprv na nebohého manžela, čo ma dosť zarazilo. Znova sme museli dať žiadosť na súd na prejednanie tejto časti z nebohého manžela na nás. Je to normálne prepisovať majetok najprv na mŕtveho? Teda dvakrát súdny poplatok a dvakrát poplatok za jednanie u notára. Tie prvé poplatky by mal platiť nebohý, nie? Je nutné prepisovať majetok najprv na nebohého? Pripadá mi to smiešne.../obohatenie sa notárov?/
Súd nám asi po dvoch mesiacoch od konania na notárstve poslal výzvu na zaplatenie súdneho poplatku + dodatočný poplatok za toto jednanie. Teraz po druhom ded. konaní sme tiež dostali výzvu na zaplatenie súdneho poplatku. + doplatok.
Obidva som však zaplatila, tak som sa prvýkrát odvolala a dosiaľ som odpoveď nedostala. Teraz idem znova podať odvolanie.
Pripadá mi to ako: Kto je hlúpy zaplatí dvakrát, kto nie sa odvolá...Či?