mato20
02.06.13,13:48
Dobry den,
mam takyto zaujmavy pripad. Ku koncu roka som prerusil zivnost. Bol som platcom DPH a tak mi danovy urad urcil dodatocne zdanovacie obdobie,ktore sa koncilo koncom februra.
V tom case v januari, ked uz som mal prerusenu zivnost mi vznikla skoda na vozidle,ale kedze fakturu som si uz nemohol dat do nakladov neuplatnil som si ani DPH, lebo sa podla mojho nazoru jedna o rezijny naklad,ktory sa da uplatnit len pri aktivnej zivnosti.
Poistovna mi odmieta z havarijneho poistenia zaplatit DPH ,lebo vidi na zivnostenskom registri datum posledneho zdanovacieho obdobia koniec februara a tvrdi ,ze v tom case som bol platcom DPH.

Kto ma teda pravdu? Podla mna som si DPH za uplatnit nemohol a posledne zdanovacie obdobie suvisi iba s odvodom DPH za neodpisany majetok a zasoby na sklade a nemozu sa uz v tomto obdobi zapocitavat rezijne naklady.


Dakujem za vase odpovede
KEJKA
02.06.13,13:16
kedže aj v poslednom zdaňovacom období si platiteľ DPH, tak si ju odpočítaš, lebo poisťovňa ti DPH nevráti. Z majetku musíš odviesť DPH - ZC odpisovaného majetku, zásoby....., prípadne ak predáš, tak tiež musíš odviesť DPH, nemáš teda čo riešiť.

upravujem na základe komentu 18.21:
Podaj dodatočné /nie opravné/, kedže riadne si mal predložiť asi aj predložil do 25.3.
To že si nemal aktívnu činnosť - to si zohľadni v DPFO za rok 2013 tak že si tieto výdavky a príjmy z poistky uvedieš do VNZD.
mato20
02.06.13,15:21
No ale vtedy uz som nemal aktivnu zivnost a rezijne naklady si podla mna uplatnovat nemozem. Alebo ano?
Mozem v tom pripade podat este opravne danove priznanie?
KEJKA
02.06.13,16:45
doplnila som odpoved
marjankaj
02.06.13,21:49
No v januári už nemá živnostenské oprávnenie, takže ani účtovníctvo nebude viesť. Načo v tomto prípade hovoriť o VNZD.
KEJKA
03.06.13,05:59
ale mal prijem , mohol pohladavku riešit v DPFO 2012, ale mozno aj nie.