mikroklk
02.06.13,14:16
Mam 26 rokov, odpracovane 3 roky a som ucitelka. chcem zmenit pracu kvoli tomu, ze sa stahujem do ineho mesta. Zamestnavatel uz ustne o vsetkom vie, ale vypoved, ani ukoncenie PP dohodou som mu este nedala.
1.Vzhladom k tomu, ze vykonavam specificke povolanie, sa chcem spytat, ci sa da nejako vyhnut uradu prace aj v pripade, ze by som PP ukoncila povedzme 15 augusta a do noveho zamestnania nastupila 1. sept? Nemam totiz dostatok dovolenky (musim si nejaku nechat na jesenne pr. a Vianoce) a chodit to predch. zamestnania posledny augustovy tyzden, ked sa chystaju veci na sk. rok v ktorom tam uz nebudem sa mi zda absurdne. Obavam sa totiz, ze zamestnavatel by nesuhlasil s 31.8. A ak by suhlasil...je pre mna nejaky rozdiel v tom, ci k 31.8 ukoncim PP vypovedou, alebo dohodou?
2. ak by som nasla pracu v stadiu cerpania dovolenky, mozem nastupit do noveho zamestnania, alebo musim pockat do dna, kedy mi uplynie vypovedna lehota, resp. urceneho dohodou?
veronikasad
02.06.13,12:34
Ak ukončíš PP v priebehu mesiaca augsta, prídeš o 1/12 ročného nároku na dovolenku (4 dni). Aj keby do konca augusta vznikol nový PP, nárok u nového zamestnávatela ti za mesiac august nevznikne.
mikroklk
02.06.13,17:53
dakujem
Katy a R
02.06.13,18:04
Registrovať sa na UPSVaR nie je povinnosť po skončení zamestnania. Je to len možnosť. nevýhodou je, že potom treba platiť za to obdobie odvody do ZP.
Ak plánuješ nastúpiť od 1.9. u nového zamestnávateľa - tam budeš ať nárok na 4/12 RD. Ale u starého zamestnávteľa záleží od toho - koľko celých mesiacov bude trvať PP. (či to bude 7/12, alebo 8/12 ?? - ako písala veronika)
A môžeš mať aj súbežne dva PP - hlavne ak v tom prvom čerpáš dovolenku, tak to aj v kľude zvládneš ;)