monuš
02.06.13,21:14
Som mamička na materskej,mám 7 mesačného syna,od ktorého odchádzam do roboty,aby som mohla splácat dlhy,ktoré nevznikli mojou vinou...Ale bohužial splátok je vela a ja to nestíham všetko platit.Som na čiernej listine,takže požičku mi nikto neposkytne......Ak by mi vedel niekto poradit,prosim Vám napíšete mi na moj email
A poprosím tých čo ,,poskytuju úvery" s poplatkom do predu,aby ma nekontaktovali,už som sa na Vás popálila.
KEJKA
02.06.13,20:21
zbavíš sa dlhov len tak, že ich zaplatíš, to predsa vieš. Či tvojou vinou, alebo nie, to žiaľ nikoho nezaujíma. Ak splácaš za niekoho iného, uplatni si voči nemu pohľadávku - nárok na refundáciu týchto splátok, ťažko radiť, ked nie sú informácie.
Môžeš vyskúšať zájsť do bánk a požiadať o spojenie viacerých dlhov-splátok do jedného. Ak splácaš pravidelne, mohlo by to byť riešenie. Tuším veľkú reklamu si teraz robí OTP banka, ale aj iné.
Napokon - skúsiť nájsť nejakého sponzora.............ale to už sme kdesi úplne inde.
pepsikova
02.06.13,23:47
...ak splácaš dlhy, ktoré , ako píšeš, nevznikli tvojou vinou, tak určite vieš, kto tieto dlhy narobil a prečo ťa zadlžil tak, že to splácaš ty a nie on...dala si málo informácií, aby sme boli múdrejší, no ale, aspoň toľko, že ak sú pôžičky na tvoje meno, tak si s ich prijatím súhlasila, podpísala a teraz musíš splácať...aj keď niekto iný minul tvoje peniaze,dedukujem tak, že priateľ, partner a potom sa zbalil a odišiel...v tomto prípade by si mala možnosť, pokiaľ si vzal nejaké veci, nakúpené za tvoje peniaze, vymáhať súdnou cestou cenu týchto vecí od dotyčného a to tak, že dokážeš, že vec bola kúpená za tvoje a on sa obohatil na tvoj úkor,...
...a ešte máš možnosť, ak máš solídneho zamestnávateľa, zdôveriť sa mu a požiadať o peniaze na vyplatenie dlhov s tým, že si prácou navyše budeš dlh splácať a aj splátkami z výplaty...je to ,no, len ako nápad, ale možno pomôže...
monuš
03.06.13,17:54
dakujem za radu banky som obehala už všetky,ale nikde mi nepomožu lebo som na čiernej listine.Splácam dlh za bývaleho priatela,bohužial som bola taká naivná,že požčky som si zobrala na seba a verila,že ich bude splácat,čo sa tak nestalo a nemm nič na papieri,takže mu t nemám ako dokázat....
monuš
03.06.13,17:56
viem kto ma takto zadlžil,ale nemám mu to ako dokázat,bola to moja hlupost za ktoru teraz platím,ale nevládzem to splacat,splátky su priliš velke a znižit mi ich nechcu.....a zamestnávatela nemám,som iba na brigadu zamestnaná,kedže som na materskej...Už som oslovila vela ludí,kto by mi mohol pomoct,ale bohužial ni sa nenašiel a ja už neviem ako dalej......