steffi99
03.06.13,06:40
Zdravím.

Idem obmurovať vaňu a mám problém s otvorom (prístup k sifónu). Obklad je mozaika, z toho dovodu je to komlpikovane. Ako tam mam oblozit mozaiku v tom otvore, aby som tam mal pristup? Biely kryt tam nechcem mat. Má niekto skúsenosti ako to spravit?

Ďakujem
TomasHC
03.06.13,06:17
Obkladačka na magnetky a okolo nej špárovať so silikónom a nie špárovkou. Ideálne je revízny otvor umiestniť tak, aby to vychádzalo na celú obkladačku, v prípade mozaiky by to malo byť ešte jednoduchšie. Mozaika je asi na podkladovej sieťke, nie?
steffi99
03.06.13,12:12
ano mozaika ma podkladovu sietku, ale tak neviem ako to myslis ze by to malo byt jednoduchcie?...ved ja tu mozaiku musim na daco pevne prilepit a vysparovat...a na co to dam? na ytong?...a tie magnetky to su nejake specialne ci obycajne magnetky?
TomasHC
03.06.13,13:01
http://www.kupelne-dlazba-vane.sk/magnety-pod-obklady

No a mozaika sa dá nalepiť na čokoľvek... plexisklo, plech...
dmc
03.06.13,18:42
kup si revizne ramiky pod obklad - pouzi google. Obsahuje to ramik a dosku (plech) na ktorej su magnetky - na tuto dosku nalepis mozaiku. V oblozeni vane vynechas /spravis) otvor podla rozmerov ramika a ramik tam zabudujes pekne do jednej roviny s ostatnym povrchom mozaiky.
steffi99
04.06.13,04:06
dakujem...ja som hladal akokolvek na googly len som pouzil zle slova ako kryt pod vanu a podobne...akurat bude problem s tym ze ta diera mi vyjde na oblej strane a to sa asi neprisposobi ale aj tak je to super...diki