Monika-T.
03.06.13,08:44
Dobrý deň!
Som zamestnaná, v juny 2009 sa mi narodila dcérka. Po materskej dovolenke som bola na RD, a po skoncení RD som bola s malou doma kvoli nepriaznivého zdravotného stavu. V máji 2013 som mala zase poslat papiere na soc. , ale od tej doby som nedostala do ruky rozhodnutie. Zistila som od pracovnícky,ze nám to teraz neschválili,ale lekár nám povedal,aby sme okamzite odvolali. Viem, ze musime pockat na rozhodnutie,a potom az vtedy mozem odvolat. Ale co neviem, co medzi tým - 1.6.2013 som mala nastúpit do zamestnania. Je lepsie nastupit, alebo PN, alebo OČR s dietatom? A ked PN alebo OČR - musim sa niekde vyhlásit - nahlásit? Alebo staci len papiere odovzdat uctovnicke v robote? A mám nárok na niaké peniaze? Prosím, poradte mi.. MAlinká je mi stále chorá, tyzden je v skolke 2-3 tyzdne sa liecime :( a to stále..
Ďakujem!
Katy a R
03.06.13,07:27
v prvom rade riešiť so zamestnávteľom ! .. vysvetli, že o čo ide - aby si nemala absenciu. Možno sa dohodnete na neplatenom voľne ..:confused:

Ak sa dohodneš so zamestnávateľom - tak napr. môžeš nastúpiť do práce - a hne´d ísť na OČR (ak je dôvod samozrejme - rozhoduje o tom pediater) .. ale to je platené len 10 dní.
Monika-T.
03.06.13,07:45
Zamestnávatel o tom viem, len neviem,co je premna najvyhodnejsim riesením :(