kalkulka
12.03.06,11:40
Zdravím všetkých, kto mi prezradí, aký je poplatok za zverejnenie účtovnej závierky v obchodnom vestníku? Potrebujem totiž vytvoriť naň rezervu. A dúfam, že uvažujem správne ak zaúčtujem ako zákonnú rezervu?
pongo
12.03.06,10:59
Uvažuješ správne, táto suma sa použije na tvorbu zákonnej rezervy. Neviem výšku, ale čosi som započula, že sa už za to po novom neplatí ???? Ale to naozaj neviem potvrdiť.
kalkulka
12.03.06,11:14
Uvažuješ správne, táto suma sa použije na tvorbu zákonnej rezervy. Neviem výšku, ale čosi som započula, že sa už za to po novom neplatí ???? Ale to naozaj neviem potvrdiť.
Bola som na internete na stránke obchodného vestníka je uvedená suma 3000, Sk, ale neviem, či je to aktuálne alebo, či sa k tomu nepripočítavajú ešte nejaké iné poplatky.
KEJKA
12.03.06,11:34
Bola som na internete na stránke obchodného vestníka je uvedená suma 3000, Sk, ale neviem, či je to aktuálne alebo, či sa k tomu nepripočítavajú ešte nejaké iné poplatky.
je to konečná suma a mala by sa zaplatiť vopred. Teda nečakať na výmer, či faktúru.
kalkulka
12.03.06,11:52
je to konečná suma a mala by sa zaplatiť vopred. Teda nečakať na výmer, či faktúru.
Ďalší problémik je vymazaný. Lida dík.
Bee
12.03.06,14:04
Môžem sa spýtať, kto je vlastne povinný zverejňovať účtovnú závierku? :rolleyes: Sme s.r.o., sme teda povinný? Na základe akého zákona?
KEJKA
12.03.06,14:11
Môžem sa spýtať, kto je vlastne povinný zverejňovať účtovnú závierku? :rolleyes: Sme s.r.o., sme teda povinný? Na základe akého zákona?
zákon o účtovníctve :)

§ 21

Zverejňovanie údajov

(1) Účtovná jednotka, ktorá je obchodnou spoločnosťou, Exportno-importná banka Slovenskej republiky, družstvo alebo štátny podnik sú povinné uložiť riadnu individuálnu účtovnú závierku a mimoriadnu individuálnu účtovnú závierku a výročnú správu do zbierky listín obchodného registra do 30 dní po schválení účtovnej závierky, pričom účtovná závierka môže byť uložená ako súčasť výročnej správy.

(2) Účtovná jednotka, na ktorú sa vzťahuje povinnosť overovania podľa § 19 ods. 1 písm. a), b) a d), zverejňuje v obchodnom vestníku súvahu a výkaz ziskov a strát z riadnej individuálnej účtovnej závierky a mimoriadnej individuálnej účtovnej závierky do 30 dní po schválení účtovnej závierky. Účtovná jednotka súčasne uvedie, že zverejňuje neúplnú účtovnú závierku. V obchodnom vestníku sa nesmie zverejniť názor audítora, zverejňuje sa len informácia, aký názor správa audítora obsahuje. 28a) Ak správa audítora obsahuje skutočnosti, ktoré nemali vplyv na vyjadrenie názoru audítora uvedeného v správe, ale ktoré chcel audítor zdôrazniť, musí byť táto informácia zverejnená.
ANNAP
12.03.06,16:15
Ale za uloženie do zbierky listín som nikdy neplatila, je teraz nejaká zmena?
ondrejvla
12.03.06,16:24
Ale za uloženie do zbierky listín som nikdy neplatila, je teraz nejaká zmena?

Pred tromi rokmi sme platili za uloženie do Zbierky listín, posledné dva roky nie. Žeby zmena? Idem sa aj ja pozrieť na tú stránku, či sa opäť platí.

Ahá, ale otázka znie za zverejnenie a nie za uloženie. Za zverejnenie sa platí poplatok 3000,- Sk, za uloženie do Zbierky listín sa neplatí nič.
va1ke
04.04.06,18:10
prosím Vás nemôžete mi dať link na stránku obchodného vestníka. dakujem
ANNAP
04.04.06,19:17
Prikladám link: http://www.zbierka.sk/ov-reg.asp

snáď pomôže
Bambi23
22.09.06,09:36
Ahojte,
k tejto teme by som sa este chcela opytat, ak bola uctovna zavierka firmy schvalena az teraz v septembri, musime ju zverenit v Obchodnom vestniku do 30 dni, to mi je jasne. Mame uz aj spravu auditora a Vyrocnu spravu.
Co vsetko musime poslat na zverejnenie, ake doklady?
Dakujem
alušik
25.09.06,05:59
Treba trošku hľadať.;) Do Obchodného vestníka sa zasiela len uzávierka - t.j. výkaz ziskov a strát, súvaha a poznámky. Do Obchodného registra zasielaš výročnú správu, ktorá obsahuje správu auditora aj s ročnou uzávierkou.:)
Bodingerová
26.09.06,09:30
je to konečná suma a mala by sa zaplatiť vopred. Teda nečakať na výmer, či faktúru. Poplatok za zverejnenie účtovnej uzávierky je jednorázový - pri prvom vložení účtovnej uzávierky. Viac sa už neplatí.