ToMiS259
03.06.13,11:14
Dňa 22.5 mi prišlo upovedomenie o začatí exekucie.Pani exekutorka mi povedala aby som si napísal žiadosť o odklade exekucie a uviest dovody preco nemozem to zaplatit,kedy to mozem zaplatit a na aky cas potrebujem odklad.Vedel by mi niekto poradit ako to napisat.Nejaký vzor lebo na internete nič taketo nieje co sa tohto týka.Ďakujem.:confused::confused::confused:
draik
03.06.13,10:44
Najprv niečo zo zákona:
-Na návrh povinného môže súd povoliť odklad exekúcie, ak sa povinný bez svojej viny ocitol prechodne v takom postavení, že by neodkladná exekúcia mohla mať pre neho alebo pre príslušníkov jeho rodiny zvlášť nepriaznivé následky a oprávnený by nebol odkladom exekúcie vážne poškodený. Odklad exekúcie môže súd povoliť iba na návrh povinného, ktorý je fyzickou osobou.
-Odklad exekúcie z tých istých dôvodov nemôže byť povolený opakovane.

Ak teda spĺňate prvý bod, napíšete návrh na odklad exekúcie s uvedením svojich údajov (prepíšete z upovedomenia), spisovej značky konania, o návrhu rozhoduje súd, ktorý vydal poverenie o začatí exekúcie. Návrh rozdelíte do niekoľkých bodov: 1. Napíšete, že ten a ten súd poveril exekútora vykonaním exekúcie sp. zn. atď (z upovedomenia). 2. Ako povinný ste sa ocitli v prechodne takom postavení, že by neodkladná exekúcia mala na Vás alebo Vašu rodinu zvlášť nepriaznivé následky, a to z dôvodu, že (napíšete dôvody, prečo by mala exekúcia mimoriadne negatívny dopad). 3. Na základe vyššie uvedeného navrhujete, aby súd rozhodol o odklade exekúcie sp. zn (z upovedomenia) voči Vám dovtedy a dovtedy.
podpis