nenaa
03.06.13,11:29
Minulý rok sme boli s rodinou na dovolenke v Bulharsku. Mali sme uzatvorené cestovné poistenie v Európskej cestovnej poisťovni. Dcéra tam ochorela, tak musela byť vyšetrená , dostala antibiotiká atď. V tom lekárskom centre mi povedali, že nemusím nič platiť a ani nikam nosiť faktúru, že oni ju pošlú priamo poisťovni na preplatenie. Od asistenčnej služby ECP mi prišla neskôr sms, že náklady budú zaplatené vo výške 120€, čo bolo o cca 90 € menej než na faktúre. Keďže v zmluvných podmienkach je napísané, že preplatia sumu po odpočítaní účasti zdravotnej poisťovni, ďalej som nepátrala. Dnes mi prišiel výhražný list z Bulharska, že nakoľko nebola celá suma uhradená, tak ju mám do 14 dní uhradiť, ináč ma dajú na súd a budem vedená ako neplatič v príslušných databázach v SR a celej EÚ. K listu bola pripojená aj kópia mailu od asistenčnej služby ECP, v ktorej sa ECP vyjadrila, že nesúhlasia s výškou nákladov za liečbu a lieky , že je veľmi nadhodnotená a že preplatia len 120€ . Vyzývyli bulharov, nech obratom pošlú faktúru na uvedenú sumu. O tomto postupe ma vôbec neinformovali. Keď sme teraz volali s poisťovňou ECP, tak tam mi povedali, že nemám nič platiť, a že im mám obratom poslať všetky papiere, ktoré mi bulhari poslali. Že oni to posunú ďalej právnikovi. Ale ja som v Bulharsku podpísala vyjadrenie, že akonáhle poisťovňa odmietne uhradiť faktúru za ošetrenie dcéry, tak že ju sama uhradím (bez toho by ju totiž nevyšetrili) .Čo mám teraz robiť?
pivko
03.06.13,11:41
Robiť neviem čo ,ale na budúce sa poistiť v Unione , každú poistnu udalosť mi doteraz preplatili v lehote 30 dni.