Weronika
12.03.06,10:41
Caute všetci,
najprv by som Vás rada všetkých pozdravila a poďakovala za úžasné rady.
A keďže som tu nová, mám nejakú otázku: otec podniká a kúpil notebook v 10/2004 za 53900,-. A však podnikať začal až od 1.6.2005. Chcem mu zaradiť notebook do podnikania v zostatkovej cene 40425,- a za r. 2005 vypočítať odpisy. Je správne, keď budem považovať za vstupnú cenu 53900,- a teda počítať odpis ako v 2.roku? Potom by = 13475,- ?
Aký doklad mám vyplniť pre zaradenie do podnikania a tiež kartu IM? Nemá niekto kartu IM (ako ju vyplniť - s novou cenou, aby bolo vidieť, že sa jedná už o rok odpísaný IM) v xls a tiež inventúrnu kartu?

Vďaka za odpoveď. Veronika
Manual
12.03.06,10:07
Caute všetci,
najprv by som Vás rada všetkých pozdravila a poďakovala za úžasné rady.
A keďže som tu nová, mám nejakú otázku: otec podniká a kúpil notebook v 10/2004 za 53900,-. A však podnikať začal až od 1.6.2005. Chcem mu zaradiť notebook do podnikania v zostatkovej cene 40425,- a za r. 2005 vypočítať odpisy. Je správne, keď budem považovať za vstupnú cenu 53900,- a teda počítať odpis ako v 2.roku? Potom by = 13475,- ?
Aký doklad mám vyplniť pre zaradenie do podnikania a tiež kartu IM? Nemá niekto kartu IM (ako ju vyplniť - s novou cenou, aby bolo vidieť, že sa jedná už o rok odpísaný IM) v xls a tiež inventúrnu kartu?

Vďaka za odpoveď. Veronika
Zaradíš ho cez ID, ak robíš v SW tak Ti to sám všetko vyrobí, ak nie pošlem Ti nejaká vzor. Do karty dáš rok obstarania, spočítaš odpisy a odpis v prvom roku si neuplatníš, lebo je "pasé". Uplatníš si len 2 rok. V karte práve je treba vidieť, že odpis nie je prerušený ale že si uplatňuješ až v 2 roku, kedy je v majetku firmy.
Weronika
12.03.06,10:44
ďakujem veľmi pekne. takže tú vstupnú cenu pre zaradenie mám aj s tým odpisom dobre? V SW nerobím a ak mi pošleš nejaký ten ID budem rada.
Manual
12.03.06,10:50
ďakujem veľmi pekne. takže tú vstupnú cenu pre zaradenie mám aj s tým odpisom dobre? V SW nerobím a ak mi pošleš nejaký ten ID budem rada.
Ano..............
petovsan
12.03.06,11:59
Caute všetci,
najprv by som Vás rada všetkých pozdravila a poďakovala za úžasné rady.
A keďže som tu nová, mám nejakú otázku: otec podniká a kúpil notebook v 10/2004 za 53900,-. A však podnikať začal až od 1.6.2005. Chcem mu zaradiť notebook do podnikania v zostatkovej cene 40425,- a za r. 2005 vypočítať odpisy. Je správne, keď budem považovať za vstupnú cenu 53900,- a teda počítať odpis ako v 2.roku? Potom by = 13475,- ?
Aký doklad mám vyplniť pre zaradenie do podnikania a tiež kartu IM? Nemá niekto kartu IM (ako ju vyplniť - s novou cenou, aby bolo vidieť, že sa jedná už o rok odpísaný IM) v xls a tiež inventúrnu kartu?

Vďaka za odpoveď. Veronika

Len taká moja úvaha: a prečo by nemohol ten notebook považovať za zriaďovacie výdavky a odpisovať ich ako v 1. roku? Ešte otázka - k čomu ho využíval v r.2004 ako súkr. osoba? Teraz ho využíva výlučne iba pre firemné účely? Pretože ak nie, podľa mňa by si mala % krátiť aj tie odpisy.
lenkak
12.03.06,20:47