Stronghold
03.06.13,11:56
Ahoj,
Chcel by som poprosiť niekoho skúseného o radu. Keď som pustil notebook, nabehlo nahrávanie loga Windows, čo za krátku chvíľu zamrzlo. Pretože na disku sa nachádzajú súbory a najmä nainštalované programy, ktoré bolo žiaduce zachovať, nainštaloval som Windows do pôvodnej zložky. Operačný systém sa úspešne pustil, ale pri pokuse pripojiť sa na internet prostredníctvom WIFI je problém. Nainštaloval som ovládač, ktorý som našiel na internete. Zobrazil sa mi zoznam dostupných sietí, ale ani na jednu sieť v zozname nie je možné sa pripojiť. Pokus o pripojenie končí týmto hlásením: „Pripojenie systému Windows k vybranej sieti sa nepodarilo. Táto sieť už nemusí byť v dosahu. Obnovte zoznam dostupných sietí a zopakujte pokus o pripojenie.“

Našiel som na internete iný ovládač, ktorý som nainštaloval, ale stále mi vyhadzuje už spomínané hlásenie. Problém sa tým nevyriešil.
Mohli by ste mi prosím poradiť ako to skúsiť vyriešiť?

Ďakujem :)
misoft
03.06.13,17:09
Tak za prvé. Inštaloval si OS do zložky pôvodného OS. OS má v tom teraz galimatiáš. Pokiaľ sa vykytne, že OS nenabieha - na NB je často skrytá partícia s inštalačkou OS - stačilo pri nábehu stláčať F8 a z ponuky dať Opraviť systém. To by z inštalačky zobralo a opravilo poškodené súbory a OS by nabehol.

Pokiaľ si inštaloval nové ovládače, tak možno platia pre ten pôvodný OS, no ten novoinštalovaný (možno vnorený) o nich nemá ani šajnu.

Neostáva ti (ak je tak, ako predpokladám - Windows vo Windows) nič iné, len zálohovať súbory a dokumenty, zálohovať si profily a heslá (i tie k programom) a vykonať novú - čistú inštaláciu. Inak Windows sa bude hádať s Windows.
Stronghold
03.06.13,18:14
Ďakujem za odpoveď. Urobím zálohu a vykonám čistú inštaláciu, ako si napísal ty.