Zuzana Biskupová
03.06.13,13:14
Pozemok sme zdedili, na ňom už bolo vybavované stavebné povolenie pre švagrinú, no nedostala ho, kvôli susedovi. Tentokrát to vybavuje môj manžel a vzdialenosť od hranice je predpísaná stavebným zákonom, čiže dva metre. Pani na úrade nás ale vopred upozornila, že sa bude sused odvolávať! Ved on ani nemá byť prizvaný k stavebnému konaniu! Laicky povedané, drží mu stranu. Dali sme jej všetky potrebné doklady k žiadosti o stavebné povolenie okrem vyjadrenia VSE, čo sme už taktiež dodatočne doložili a ona pomaly po mesiaci od podania žiadosti zavelila, že máme zlý projekt a pozastavuje nám konanie!!!!! Pritom máme projektantku, ktorá ANI RAZ nemala problémy aby jej niekto vrátil chybný projekt!!! Je to na plač. Prosím, ak sa dá poradte nám, ako máme dalej pokračovať... Ďakujem
Xanti
03.06.13,11:20
Hm... asi by som predala 2m pás pozemku kolo susedovho plota napr. mame. Tým pádom sused nie je účastníkom konania .. lebo medzi vaším a jeho pozemkom bude pozemok napr. mami .
A potom by mama darovala alebo predala vám ten pás pozemku späť .

Takto to riešil známy, pri problémoch so susedom. Jeho otec vlastnil pás pozemku a známy stavebné povolenie dostal.

A zase si myslím, že ak je dobrý projekt tak to môžete skúsiť riešiť sťažnosťou alebo odvolaním a ked nepomôže tak súdom.

Počkaj aj na iné názory.
Zuzana Biskupová
03.06.13,11:29
Ďakujem, s tými dvoma metrami to skúsime :-)
Xanti
03.06.13,11:33
Len to nebude zadarmo, treba vymerať geodetom spraviť zmluvu zavkladovať do katastra ... všetko stojí peniaze ... prečo sused vymýšľa? Nevýjde lacnejšie porozprávať sa s nadriadeným tej pracovníčky? Alebo so starostom obce?
buchač
03.06.13,11:40
Ako pokračovať ???
Nuž dalo by sa napríklad začať v pohode stavať ...ako čiernu stavbu , veď keď aj iní tak urobili , tak prečo práve nie ja ...
Panička na úrade by asi dostala to , čo si neobjednala ... ale zaplatila by festovno ...

Lenže na druhej strane ???...
Dlabať na všetko , nakoľko ak by som mal mať takého suseda , ktorý sa mi od začiatku montuje do života , tak to by zle skončilo...
Zuzana Biskupová
03.06.13,11:45
No, poviem pravdu v kútiku duše ma napadlo stavať na čierno... No poviem úprimne, v živote som vždy robila všetko poctivo a legálne :-) Ťažko.... Sused je svojská ťažká povaha a vlastne ja osobne s ním nemám žiadny problém, no spor má s mojimi svokrovcami.... No a samozrejme prenáša to aj na nás. Ten pozemok je totiž darovaný nimi. Je to jedna veľká parcela a my máme z nej polovicu. Je pravdou, že " Niet nad dobrého suseda" no my, čo sa týka bývania nemáme veľa možností, takmer žiadnu. Xanti, zajtra o desiatej mám " rande" so starostom, tak som zvedavá, ako dopadne.... S takým prístupom, ako je tu, som sa veru ešte nestretla...
TomasHC
03.06.13,11:51
Asi by nebolo zle napísať, prečo bolo konanie pozastavené. Argument "zlý projekt" neobstojí...
Zuzana Biskupová
03.06.13,11:57
No, to bol dôvod, prečo nám prerušila stavebné konanie... Zlý projekt.... Iný, závažný dôvod nám neudala!!!
TomasHC
03.06.13,12:59
Tak sa treba sťažovať na okresnom stavebnom úrade...
command
03.06.13,13:44
A dala vam to pisomne? KA nie pytajte si pisomne a potom presetrit na okresnom stavebnom urade ako radi TomasHC
draik
03.06.13,14:24
Vyčlenenie pásu nepomôže. Účastníkom stavebného konania môže byť aj vlastník stavby, ktorá síce bezprostredne nesusedí s pozemkom, kde sa má stavať, a to za predpokladu, že stavba na susednom pozemku môže ovplyvniť užívanie už existujúcej nehnuteľnosti. Ak by sa sused prihlásil ako účastník konania, stavebný úrad by ho prizval do konania.
draik
03.06.13,14:26
Okresný stavebný úrad neexistuje. Kompetencie zo zrušených krajských stavebných úradov prešli na obvodné úrady v sídle kraja.
bystrá
03.06.13,15:22
V čom konkrétne je ten projekt zlý? Museli uviesť konkrétne nedostatky...
bystrá
03.06.13,15:23
súhlasím s týmto názorom
Zuzana Biskupová
04.06.13,06:14
Beriem všetky papiere a idem za starostom. Tu sa na ňu sťažuje veľmi veľa ľudí, ako im sťažuje vybavovanie.... Potom jedine za právnikom. Nič nám nedala písomne. Potom udala, že " fiktívne" nám ho prerušuje!!!!
Zuzana Biskupová
04.06.13,06:18
A ak je podľa zákona vzdialenosť 2 metre od hranice suseda, počula som, že nemusí byť prizvaný.
Zuzana Biskupová
04.06.13,06:24
No v tom, že sa nejedná o jednoduchú stavbu, pretože má dve nadzemné podlažia a nejedná sa o jednoduchú stavbu. Že nestačí iba stavebné, ale aj územné konanie. Zisťovali sme, že sa dá zlúčiť, no ona to odmieta. Tak nám vrátila projekt a teraz sa celý prekresľuje a robí sa jedno nadzemné podlažie a podkrovie. Zase potrebujeme statický posudok a celý kolotoč. Každý nám vychádza v ústrety, rýchlo sa vybavili vyjadrovačky ( behom troch týždňov)!!!
tommi_d
04.06.13,06:56
Okresný stavebný úrad neexistuje, len Krajský... Ako prvé by som začal na stavebnom úrade, kde by som vyžadoval konkétnosti v čom je projekt pre stavebné povolenie nedostatočný.. Dve nadzemné podlažia už nie sú jednoduchá stavba, treba žiadať o vydanie územného rozhodnutia a až na základe neho o stavebné povolenie (zlúčenie územné so stavebným konaním v tomto prípade nie je možné)
Pokiaľ sa stavba nachádza v zastavanom území obce a územný plán počíta s výstavbou rodiiných domov (ak teda existuje) nie je dôvod pri splnení zákonných povinností (v rámci Stavebného zákona) aby vám obec nevydala SP
draik
04.06.13,07:00
Od začiatku roka neexistujú ani krajské stavebné úrady.
Zuzana Biskupová
04.06.13,10:14
No, dnes po návšteve u pána starostu a " konforntácii" s pani zo stavebného úradu. Nakoniec dávame prerobiť projekt a znížime horné podlažie. Zrazu sa všetko dá a milá pani z úradu bola milá ústretová a "nápomocná" Asi sa zľakla.