Katka.T.
03.06.13,14:33
zivnotnicka - vykonava KOZMETICKE SLUZBY na ktore sa vztahuje povinnost ERP, ktoru aj aktivne pouziva.
Popri tejto praci zacala aj upratovat kancelarie za co chce vystavit mesacne fakturu a prijat peniaze cez PPD. Ak uz teda ma ERP kvoli kozmetike, musi aj na upratovacie prace prijat peniaze c ez ERP alebo moze na tieto sluzby vystavit FA + PPD??? Dakujem
Zita5
03.06.13,12:40
Upratovacie služby sa nenachádzajú v Prílohe č. 1 zákona o ERP , takže úhradu faktúry môže prijať aj na základe PPD .Ale pozor(možno sa to nevzťahuje na dotyčnú) na Zákon o obmedzení platieb v hotovosti.

http://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvitanie/aktuality/a_data/priloha_erp.pdf
Katka.T.
05.06.13,10:11
Ide o sumu 150,- eur na konci kazdeho mesiaca - za to upratovanie, takze zakon o obmedzeni platieb v hot. sa na to zrejme nevztahuje
Islo mi len o to ci teda moze mat v jednom uctovnictve prijem z kozmet. sluzieb - cez ERP a prijem za upratovanie cez Fakturu a PPD.

ale tak asi moze, dakujem za odpoved ;)
Zita5
06.06.13,11:46
Téma sa posunula úpravou príspevku dnes 13:44 .Niečo ste dopĺňali čo tam pri odpovedi nebolo ?
marjankaj
06.06.13,11:49
No ak chceš, tak si môžeš na to upratovanie vytvoriť aj s.r.o. čku. :--- A budeš to mať v dvoch účtovníctvach. :---
majka555
12.08.13,18:15
Mám to teda chápať tak, že keď mám živnosť a dva (viaceré) predmety podnikania, z ktorých na jeden potrebujem ERP a na druhý nie, tak tam kde potrebujem erp používam erp (napr. predaj) a tam kde nie používam faktúru+PPD?
ja som si myslela, že keď už raz mám pokladňu povinne na jednu činnosť musím ju používať na evidenciu všetkých platieb v hotovosti, aj z tých činností (služieb), kde nemusí byť povinne.