Siika
03.06.13,11:40
Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu: s.r.očka zorganizovala športové podujatie (preteky automobilov - rally). Na vstupe si uplatňuje náklady a DPH z reklamy, letákov...
Samozrejme - vyberala štartovné od jednotlivých súťažiacich. Chcem sa spýtať, či treba odviesť na výstupe DPH. Čo je vlastne štartovné z pohľadu DPH?
S.r.očka zorganizovala toto podujatie za účelom dosiahnutia zisku. Tak mi vychádza, že by mala odviesť dph. Nie je to neziskovka a nepodlieha §33.
Ďakujem za rady.
KEJKA
03.06.13,11:44
Štartovné by som v tomto pripade chápala ako dodanie služby = refundáciu nákladov spojených s organizovaním akcie plus primeraný zisk. takže odviesť DPH.
skvrnka
03.06.13,12:49
Súhlasím, že ak je s.r.o. podlieha dph. V prípade neziskovky myslím, že možno uplatniť §33 oslobodené plnenie.