Natalia07
03.06.13,15:27
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť. Poisťovňa nám vyplatila určité plnenie, ako náklady na zaobstaranie nového vozidla a cenu nového vozidla, ale až po následnej výzve, ktorú som jej adresovala, avšak ani tak mi nepreplatila všetky náklady. Konkrétne na služby právnika - ktorý mi vyhotovil výzvu, a nepreplatila mi celú faktúru za náhradné vozidlo? Je možné tento rozdiel si vymáhať aj od vinníka nehody - podotýkam bol opitý, teda ak by to malo nejaký vplyv??? Ďakujem za skorú odpoveď.
Ice dive
03.06.13,13:45
nároky by sa mali riešiť iba s poisťovňou, ak vinník niečo zaplatí je to iba na jeho dobrej vôli resp. nevedomosti... nakoľko on si povinnosť uzavrieť PZP splnil, a nárok na výšku škody si máte uplatniť z jeho PZP... to že pol opitý je jeho vec a poisťovňa má potom zákonný nárok si škodu od neho žiadať v regresnom konaní... čo býva spravidla na dlhé lakte...
Natalia07
03.06.13,14:09
Ďakujem, viete mi poradiť, či mám nárok na preplatenie poisťovňou aj celú faktúru za náhradné vozidlo a za služby advokáta. Viem, že mám nárok na náhradu nákladov, ktoré vynaložím, aby som uviedla vec do pôvodného stavu, to som našla v judikatúre na základe toho mi preplatili aj položky ako STK, odhlásenie, nahlásenie a bla bla, ale nato aby som to vymohla od poisťovne som potrebovala spísať výzvu a za tú som musela samozrejme aj zaplatiť, poisťovňa mi však tieto náklady zamietla, že tie nie sú kryté z pzp tak potom z čoho sú kryté tieto náklady? Myslíte, že by sa mi oplatilo žalovať poisťovňu na súde? teda keby už prišlo na to...