tvojekuriatko
03.06.13,18:30
Kamarát je vlastníkom nehnuteľnosti, ale dom je zaťažený ťarchou (dlh v banke, neplatenie poistného). Už nejaký ten rok postupne spláca a rieši tieto záležitosti priamo s exekútorom a je to ako sa hovorí "v pohode" - väčšiu časť už splatil. On a jeho rodina si idú vybavovať vo vlastnej nehnuteľnosti trvalý pobyt súčasne so mnou (do tejto chvíle mali trvalý pobyt niekde inde).

Bude možné, aby som si u neho s manželkou vybavil trvalý pobyt? Pokiaľ viem, trvalý pobyt znamená iba užívacie právo a dnes je to viacmenej administratívna záležitosť.

Môžem mať pri nahlasovaní trvalého pobytu nejaké problémy? Nikde som totiž nenašiel odpoveď, či je možné nahlasovať trvalý pobyt tam, kde je dom pod exekútorom...?

Ďakujem za nasmerovanie!
Ice dive
03.06.13,16:54
áno trvalý pobyt si môžete zriadiť... má len evidenčný charakter, neplynú z toho žiadne výhody ani povinnosti pre vlastníka...
tvojekuriatko
03.06.13,17:02
Ďakujem pekne za odpoveď. Ešte otázka na upresnenie: tá nehnuteľnosť je dom rozdelený na niekoľko bytových jednotiek. Súpisné číslo je jedno a dom je potom rozdelený na niekoľko čísiel bytu. Žiadny obyvateľ tam nemá ešte trvalý pobyt. Nebude problém s vybavovaním? Tá oblasť doteraz nemá hlásený ani odvoz smetí ani nič podobné.
misoft
03.06.13,17:28
Pri nahlasovaní sa udáva číslo súpisné a tiež aj číslo orientačné: napr. ul. XYZ 45/148 (orientačné/súpisné)
http://sk.wikipedia.org/wiki/Orienta%C4%8Dn%C3%A9_%C4%8D%C3%ADslo
http://sk.wikipedia.org/wiki/S%C3%BApisn%C3%A9_%C4%8D%C3%ADslo
Každý byt by mal mať menovku (alebo schránku s menom) - podľa toho sa orientujú pri doručovaní.

Odvoz sa nahlasuje na miestej samospráve na základe prihlásenej osoby (trvalý pobyt( prechodný pobyt) ku konkrétnej adrese.
tvojekuriatko
03.06.13,18:18
Ano, tým číslam rozumiem. Mal som skôr na mysli, či v tejto teraz v podstate "chatárskej oblasti" je možné nahlásiť trvalý pobyt rovnako ako kdekoľvek inde. Aj v katastrálnej mape je to tuším úplne na okraji, poriadne neoznačené... Ale asi potom ano... :) Ďakujem.
Ice dive
03.06.13,18:48
pokiaľ sa jedná o skolaudovanú nehnuteľnosť s prideleným súpisným číslom nie je problém s nahlásením pobytu...
tvojekuriatko
03.06.13,21:20
Ice dive, ďakujem :) Už mi je všetko jasné. Týmto teda považujem vec za vyriešenú! :)