zana.ba1
03.06.13,21:09
Dobry den,

ako SZCO sa mi vyska odvodov vypocitava z ciastkoveho zakladu dane. je mozne si tento ciastkovy zaklad dane este nejakym sposobom znizit? (napr. o prijmy ktore nepodliehaju zdaneniu, resp. nie su predmetom dane - ak ano, tak v ktorych zakonoch by som sa o tom docitala)

vypocitava sa tento ciastkovy zaklad dane vylucne na zaklade danoveho priznania alebo staci pri vypocte odvodov predlozit cestne prehlasenie?


vopred dakujem za informacie...
Mila123
03.06.13,19:23
opýtam sa, prečo si zdaňovala príjem, kt. nepodlieha zdaneniu? alebo príjem, ktorý nie je predmetom dane?
ak chceš nejako ponížiť, resp. upraviť ČZD pre SP, musíš do 30 06 2013 podať DDP, ak ho podáš napr. 01072013 poistné pre SP sa upraví až od 01082013, podľa zákona o soc. poistení č. 461/2003
preštuduj si aj ZDP, 595/2003
zana.ba1
03.06.13,20:08
takto:

1. cize ja ked pridem so SP ze mi vysla povinost platit odvody musim si zo sebou priniest aj danove priznanie?

2. do danoveho priznania som davala aj prijmy, ktore by som pre SP chcela "definovat" ako mimoriadne prijmy, ktore sa uz nebudu opakovat (toto si este musim pozriet v ZDP 595/2003 - ako prijmy z nejakych mimoriadnych konzultacnych sluzieb (kolegyni pred 6 rokmi tiez vysli strasne ale fakt strasne odvody a tak bola priamo na pobocke SP , kde davala nejake cestne prehlasenia o tychto mimoriadnych zarobkoch, na zaklade ktorych jej povolili vynimku a znizili jej odvody - ale to bolo davno je mi jasne ze sa zakony menia)

3. to ze si podam DDP som tiez mala v plane (len musim zdovodnit tie prijmy)

4. zrejme som mala fakt zlu pani uctovnicku :( resp. som sa jej zle pytala..

dakujem