Fuljerová
03.06.13,19:13
Viem , že som mimo témy, ale nikde nemôžem nájsť podobnú tému alebo otázku a urgentne potrebujem každú radu ohľadom DPH a preregistrovania z par.7 na par.4 a nároku na odpočet (samozdanenie), preregistáciu mi DÚ vykonal počas mesiaca, podľa pokynov metodičky v BB som postupovala a podala 2 DP z DPH jedna par.7 a druhá par.4, máte niekto skúsenosť????
KEJKA
03.06.13,19:20
toto si sa už pýtala a aj som odpovedala.
Neviem o §, ktorý delí jedno zdaňovacie obdobie na dve časti podľa 7 apodľa 4 zvlášť. Vša, ked si podala, tak si podala, čo už teraz chceš riešiť.
mimo témy - mala si dať súvisiacu otázku k tej, čo už si raz zadala.
Fuljerová
03.06.13,19:26
Hmmm tak sa ospravedlňujem a opakujem , že som tu úplne nová a neviem ani kde sa mi čo uloží:-) som rada že je niekto online a môžem debatovať... ale aj tak ďakujem a beriem na vedomie Vaše poučenie:-(Stále riešim túto tému , lebo aj DÚ pri mojej teraz prebiehajúcej kontrole ju rieši a podľa mňa tiež majú problém s určitými príkladmi.
KEJKA
03.06.13,19:42
s tým súhlasím. mala si sa spýtať, na základe akého § chceli tie dve DP za jedno zdaňovacie obdobie,
Ester plus
04.06.13,12:09
Pri 7 nie je nárok na odpočet DPH z nakúpených zásob. T.j. do 21.02.2013 by z týchto zásob, ktoré boli aj predané do 21.02.2013 nemala byť odpočítaná DPH na vstupe. Až od 22.02.2013 pri regisrácii podľa § 4 je možné odpočítavť DPH a to zo zásob ktoré podľa inventúry k 22.02.2013 boli na sklade. To je môj názor, snáď sa niekto ešte vyjadrí. 0 0
KEJKA
04.06.13,15:32
presne to už píšem asi v dvoch súvisiacich otázkach. Akurát neviem, či ten dátum 21.2.2013 si si vymyslela ako príklad, alebo niekde je uvedený.
A pardon - máš preklep v komentári - rok 2012 má byť rok 2013.
Ester plus
04.06.13,17:11
Tie dátumy som si nevymyslela. Ale zadávateľka otázky položila tú istú otázku v rubrike Účtovnictvo a dane a tam boli uvedené aj dátumy registrácie za platiteľa podľa par. 4, 22.2.2013.