daska64
12.03.06,11:26
Ahojte,
ak je tu niekto, prosím o radu, ako sa zadávajú bankové výpisy v MRP WIN (PU). Pracujem s MRP asi 2 týždne a stále ma tento program niečim zaskočí. Ďakujem za všetky rady.
lenkak
12.03.06,20:50
Si v denníku, insertom si pridáš nový zápis, a postupuješ ako pri nahadzovaní pokladne, resp. iného zápisu, a použiješ konkrétny zápis, napr.: 221/261, a pod. Ja nepoužívam skupinu zápisov, každý riadok z výpisu mám zaúčtovaný zvlášť.
decembrovka
29.08.06,17:37
ahojte poraďáci MRP: prosím o radu
majiteľ podniká ako FO aj ako s.r.o. - faktúry dodávateľov s.r.o niekedy hradí z účtu FO a inokedy naopak. Ako to správne zaúčtovať v účtovníctvo FO a v účtovníctve s.r.o.???? Ďakujem za radu
Paula
29.08.06,18:14
ahojte poraďáci MRP: prosím o radu
majiteľ podniká ako FO aj ako s.r.o. - faktúry dodávateľov s.r.o niekedy hradí z účtu FO a inokedy naopak. Ako to správne zaúčtovať v účtovníctvo FO a v účtovníctve s.r.o.???? Ďakujem za radu

Táto skutočnosť je jednoznačná lajdáckosť. V prípade, že je záväzok s.r.o. uhradený z účtu FO, je to pre FO výdavok neovpl. základ dane a s.r.o. zostáva dlžníkom svojmu dodávateľovi. V prípade, že je záväzok FO uhradený z účtu s.r.o., je to pre s.r.o. výdavok " o ničom" (iba ak ostatný náklad, pripočítateľný k základu dane) a FO zostáva dlžníkom svojmu dodávateľovi.
Najjednoduchšie by bolo, keby sa "mylné platby" vrátili tam, odkiaľ prišli a nanovo by sa záväzky uhradili zo správneho účtu....
decembrovka
30.08.06,18:49
ahoj Paula, no nepotešila si ma...zisťovala som to aj známych čo pracujú taktiež z účtovníctvom, oni takéto prípady riešie "akože pôžičkou" no to sa mi nepáči. Podnikateľ si svoje záväzky hradí z takého účtu kde má práve peniaze, a ty "účtovník" sa tráp ako to spratať zo sveta a ešte aby to bolo v poriadku. Palula ešte raz díky.
Danka Kosibová
23.04.07,11:21
s tymto mam aj ja problem, ked chcem pridat novy doklad napr. vypis, konkretne zauctovat poplatok banke, tak idem do denníka a tam dam novy doklad a ja by som tam potrebovala niekde nahodit tip dokladu..napr. ISTR
001
lenkak
23.04.07,18:37
V denníku pod kolonkou doklad si zapíš názov ISTR001.
Program Ti vie automaticky číslovať PPD, VPD a ID.
Ostatné - ako napr. BV musíš ručne.
renataton
19.06.08,10:41
Ja som zadávala podľa vašich pokynov bankový výpis cez denník ale nerozumiem prečo sa mi to neobjaví aj v bankových výpisoch? Poraďte mi prosím čo robím zle?
lenkak
19.06.08,18:03
Myslíš ako zvlášť ikonu pod Denníkom Bankové výpisy? Ak áno, tá potom slúži na import bankových výpisov z adresára, resp. internetbankingu.
renataton
20.06.08,06:59
Ahaáá - lenkak ak tomu dobre rozumiem bankové výpisy vlastne účtujem len cez denník, neviem sa vymotať z toho programu neviem podľa čoho si mám zadať číslo výpisu každú položku zvlášť alebo všetko spolu?
lenkak
22.06.08,06:20
bank.výpisy len cez denník, ja dávam každú položku zvlášť.
slavka124
03.12.10,12:28
chcem sa spýtať, ak mám na bankovom výpise sumu prijatú na podn. účte ktorá nesúvisí s podnikaním: aký pohyb ( 19?) v mrp dávate a čo píšete do popisu.
vopred ďakujem za akúkoľvek odpoveď
timejka200
04.12.13,09:06
chcem sa spýtať tiež som z ačiatočník idem prvýkrát nahodiť výpis bankový cez účtovný denník --ale zdroj dokladu neviem vyplniť...ako si to nastavím napr. BB01?
lenkak
16.12.13,19:59
nenastavíte, stále treba vypisovať ručne každý pohyb, autom. sa dá nastaviť príjmový, výdavkové doklady
lenkak
16.12.13,19:59
19, záleží čo to je