Chudíková Katarína
04.06.13,08:13
Stala sa mi taká nemilá udalosť, keď som sa vracala od syna z Írska lietadlom. Pristali sme v Bratislave v pohode, vybavili nás na pasovom, kde to troška dlhšie trvalo a šťastná, že som už doma, ponáhľala som sa kúpiť si lístok na mestskú dopravu na spoj 61 na stanicu, kde som o 40 minút mala spoj domov. Kúpila som si v automate lístok-bežný a utekala som na autobus, ktorý akurát došiel a v pohode som si o označila v strojčeku a spokojne som sa viezla na stanicu, ale na predposlednej zástavke nastúpili do autobusu revízori a začali kontrolovať lístky. Keď došiel ku mne, sucho mi iba oznámil, že nemám platný cestovný lístok a pýtal si hneď odo mňa obč. preukaz, bez toho, že by mi povedal dôvod prečo ho nemám platný. To bol jeden šok, keď mi pani, čo sedela pri mne povedala, že asi mám prekročený čas cestovania a že ma úprimne ľutuje. Až keď vystúpili všetci cestujúci, a po mojej otázke že prečo som nemala platný lístok, tak pán mi iba odvrkol, že som si mala skontrolovať, ako dlho trvá cesta z letiska na stanicu a mala som si kúpiť iný cestovný lístok a že mu zaplatím sumu 40,- EUR za 5 minút prekročenia času. Bola som veľmi nešťastná a keď som sa chcela s ním nejako dohodnú a vysvetliť, že som ani netušila, že v BA je taký systém, tak mi iba odvrkol, že jeho to nezaujíma a neznalosť neospravedlňuje. Zaráža ma na tom iba to, že žiadna slušnosť, žiadna ľudskosť-proste nič!!! Kde sa to vlastne nachádzame v akom štáte? Ako v tej pesničke od Táslera-čo sme to za ľudia? V podstate ma hriala iba jedna vec, že som v tom autobuse nebola jediná obeť, chytali takýchto neinformovaných hlupákov ako som bola ja-bol to čistý zámer. Ako nejakých zločincov-tak som sa cítila. Preto to všetko píšem, aby aj tí, ktorí sa chystajú absolvovať podobnú cestu, aby nemuseli takto dopadnúť ako ja.
avalik
04.06.13,06:36
Ano v BA mame casove listky, ak si prekrocila cas cestovania pokuta bola opravnena. Pred cestovanim si treba vzdy zistit taketo info.

"Zaráža ma na tom iba to, že žiadna slušnosť, žiadna ľudskosť-proste nič!!!" - aka ludskost? to nemyslis vazne! ... ty porusis pravidla a on ma byt ludsky? ... to teraz vsetci cezpolni podla teba mozu cestovat za najlacnejsie cestovne? ... a je jedno v akom meste ... proste jaaaaj ja som nevedela ...

"V podstate ma hriala iba jedna vec, že som v tom autobuse nebola jediná obeť, chytali takýchto neinformovaných hlupákov ako som bola ja-bol to čistý zámer." - ja mam pocit, ze to bol tvoj cisty zamer ... predpokladam, ze do Irska si tiez cestovala z BA a presuvala si sa zo stanice na letisko - aky listok si si vtedy kupovala?
kopretinka
05.06.13,05:26
keď si kupuješ lístok,tak je na automate predsa vypísané ,na aký dlhý čas je konkrétny lístok.Je to napísané aj na lístku.neverím,že si to nečítala.Podľa čoho si si ten lístok teda kupovala,ak nie podľa dĺžky času? na cestovnom poriadku je vypísané,koľko minút trvá cesta na určitej trati.Chodím do BA 2-3 x ročne,nie som domáca,a viem,ako to tam chodí.Tvoje výhovorky sú na smiech.
Chobot
05.06.13,07:23
Cesta z letiska na stanicu trvá aj podľa cestovného poriadku 25 minút, takže 15 minútový lístok ti na to nemohol stačiť v žiadnom prípade. Revízori mali pravdu. Ako sa správali - to už my nevieme posúdiť, ale aj ty si bola asi na nich oprsklá, tak ti to len vrátili.

Inak na ich ochranu musím povedať, že ak cestujúci je normálny, tak aj oni jednajú slušne. Aj mňa už prichytili (riskol som tých pár zastávok - risk nevyšiel) a rovno ako prišiel ku mne, som mu povedal, že lístok nemám a zaplatím pokutu. Opýtal sa ma, kde vystupujem, zobral si OP a po vystúpení sme to úplne v kľude vybavili. Ale keď si budeš tvrdiť svoje, aj keď cestuješ na čierno, potom môže byť, že aj im dôjde trpezlivosť.
luja5
05.06.13,07:27
A prečo si si kúpila taký lístok, ktorý Ti nestačil? Ak automat ponúka lístky vo viacerých cenových reláciách, z nejakého dôvodu tam tie rozdiely asi sú ... Inak ak by si mala so sebou na pohľad aj väčšiu batožinu, ešte by sa mohlo stať, že revízor vytiahne cólštok a začne ju premeriavať, či sa nemala mať zaplatené aj za batožinu...
Chudíková Katarína
06.06.13,09:43
No, teraz ste všetci múdry... Ja sa nebránim pokute, dobre, dostala som ju. Neznalosť neospravedlňuje, iba prístup. Podľa cestovného poriadku, ktorý sme študovali cez internet, sú iba zastávky a nie čas trvania. Batožinu som nemala väčšiu, takže tam problém by nebol, a revízor? Chcela som sa s ním slušne porozprávať-bol fakt arogantný, ja som bola chorá, mala som teplotu, 5-hodím ešte domov, tak na pohode by to nikomu nepridalo. A tam keď som išla, tak ma na letisko doviezli. Musím sa nejako brániť Vašim pripomienkam, aj keď určite sú opodstatnené, ale vžite sa do situácie, že by ste Vy boli na mojom mieste a ešte k tomu v cudzom.Na automate určite nebol vypísaný čas-bol tam iba text-bežný cestovný lístok, tak som si ho kúpila. Ale určite v tom nebol žiaden úmysel ušetriť alebo niečo podobné.
kopretinka
06.06.13,10:12
na automate je napísaný aj čas,počas ktorého ti lístok platí,ak by tam čas nebol,tak si nevieš kúpiť lístok,a revízori teraz nosia na sebe kamery a všetko sa nahráva,môžeš sa sťažovať.
http://imhd.zoznam.sk/ba/doc/sk/11850/Revizori-budu-pri-kontrole-vyuzivat-nahravacie-zariadenie.html
Zaujímavé,ja som čas našla aj na nete,
http://imhd.zoznam.sk/ba/cestovny-poriadok/linka/2/smer/ZST-Nove-Mesto/zastavka/Nam-L-Stura/209715453982.html
luja5
06.06.13,15:37
Pani Katarína,
tak ak sa o nás tu vyjadrujete, že teraz sme všetci múdri, tak mňa asi ťažko presvedčíte, že ste sa s revízorom chcela slušne porozprávať ...
Asi neviete hľadať na internete, lebo tam máte nielen čas trvania, ale aj cenu lístka (!).
http://imhd.zoznam.sk/ba/planovac-cesty-vyhladanie-spojenia.html?z1x=Letisko&z1k=z1365&z2x=Hlavn%C3%A1+stanica&z2k=z567&odpr=0&datum=6.6.2013+DNES%2C+%C5%A1tvrtok&cas=18%3A16&mnp=2&np=5&ptyp=0&rch=1
Achernar
09.06.13,14:59
Veru, na zastavke mate aj pocet minut, kolko to trva na dalsie zastavky. Podla toho si treba kupit listok, bud 15 minutovy alebo hodinovy, pripadne iny.
Ja vacsinou jazdim na cierno, aj ked minule ma chytil, to som si aj chcel cvaknut, len som mal plne ruky a listok v penazenke, kym som ho vytiahol, uz bolo neskoro. Zvycajne to ale robim tak, ze stojim pri oznacovaci pri dverach s listkom v ruke, a ak nevidim ziadne podozrive osoby, tak si listok necvaknem. Setri to peniaze, podla mojich vypoctov.
Pre pripad, ze utekam na autobus, vzdy mam jeden, ci dva listky v penazenke do zalohy. Tak ma chytili prvykrat - utekal som na autobus, lebo som nechcel cakat na dalsi, tak som si nesiel kupit listok, no a jak som si sadol, len som pocul "revizna kontrola cestovnych listkov". SMS-listky vtedy neboli, no tym to aj tak vzdy chvilku trva. Kazdopadne, ked Vas chytia, je to vasa chyba - neznalost zakona neospravedlnuje. V tom pripade sa treba chovat slusne, nebyt neprijemny, lebo vam to nijak nepomoze, iba sa Vam pripadne niekto s listkom skodoradostne zasmeje - pretoze cierny pasazier cestuje za peniaze danovych poplatnikov, ako je teraz vylepene v kazdom vozidle DPB. Ak som bol cierny pasazier, tak zvyknem tym ostatnym zadakovat, ze to za mna tentokrat zatiahli... :-)
Nepocul som o tom, ze by revizor pokutu odpustil. Najlepsie je pokusit sa utiect, co sa vsak nie vzdy vydari - najma treba zdrziavat kym mu date obciansky preukaz.
Ked uz pokutu dostanete, urcite ju zaplatte, inak sice bude par rokov ticho, no potom pride len exekutor a mozete platit hoc aj celu tasku penazi.