DORK
04.06.13,07:09
Podala som daňové priznanie na základe potvrdenia o príjme, ako viazaný finančný agent vo výške 600 €. Teraz mi prišiel list, že ten príjem mám vrátiť, pretože som nepracovala viac ako pol rok. Je to právne v poriadku, pretože z toho vyplýva, že som priznala to čo mi vlastne ani nepatrí , teda nedá sa to nazvať príjmom ale " pôžičkou".
ďakujem.
marjankaj
04.06.13,07:17
Veď si si sama odpovedala. Tak čo sa teda vlastne pýtaš?
Katy a R
04.06.13,07:19
Všetko máš v zmluve, ktorú si uzavrela s finančnou inštitúciou - podmienky, za akých ti províziu vyplatia, samozrejme aj to, kedy si povinná vrátiť ju.
A čo sa týka DP ... ak je dôvod, môžeš spraviť dodtočné DP ..
Zita5
04.06.13,07:23
Ak pracujete pre finančnú inštitúciu aj v tomto roku , tak vrátených 600 euro bude Vašim výdavkom roku 2013.

Upresním ...nemusíte pracovať v roku 2013 len zrovna pre danú inštitúciu ako viazaný finančný agent , ale aj pre iné a dosahujete príjem podľa § 6 , tak vratku 600 euro uplatníte do VOZD na základe listu,ktorým Vás žiadajú vrátiť províziu .

Ja ešte doplním,pýtate sa,že či je to právne v poriadku.Odpoveďou pre Vás bude, ak si podrobne preštudujete uzatvorenú zmluvu,ktorú ste podpísala.
Katy a R
04.06.13,07:26
zrejme už nepracuje ??? (preto som písala o tom DDP) ... samozrejme, ak má nejaký príjem, alebo je to výhodnejšie .. porieši to za tento rok
marjankaj
04.06.13,07:26
Dodatočné? Na základe čoho?
Katy a R
04.06.13,07:31
§32 odst 12 ;)
marjankaj
04.06.13,07:39
No ja som myslel, že ide o príjmy podľa §5.(na základe potvrdenia o príjme)