milagros208
04.06.13,08:14
Ahojte. Chceme ukončiť pracovný pomer dohodou so zamestnancom , ktorý je na PN. Pokiaľ viem, PN mu bude aj naďalej trvať a bude mu vyplácaná, aj keď nemocenské poistenie mu zanikne skončením PP. Je rozdiel ak takto ukončíme PP so zamestnancom na PN, ktorý je zároveň dôchodcom? Ďakujem.

Potrebovala by som vedieť z pozície zamestnanca-dôchodcu, či v prípade ak ukončí pracovný pomer počas PN napr. dohodou, stráca nárok na výplatu nemocenskej dávky.
Ďakujem.
Tweety
04.06.13,08:15
Dohodou môžete skončiť aj počas DPN. Platí len zákaz výpovede podľa §64 ZP, pretože je v OD.
milagros208
04.06.13,08:26
Ďakujem za odpoveď. Mňa však hlavne zaujíma ako to bude s DPN u zamestnanca. U klasického zamestnanca bude aj naďalej vyplácaná nemocenská dávka. Ale ako to bude s takýmto dôchodchom? Tým, že mu zanikne nemocenské poistenie a je zároveň dôchodcom, ukončí sa mu vyplácanie PN?
Katy a R
04.06.13,19:34
Nárok na nemocenskú dávku nebude mať:
- ak DPN ukončí
- alebo ak poruší liečebný režim (odo dňa zistenia)
- alebo ak uplynie 364 dní (presnejšie podporná doba)
milagros208
05.06.13,05:20
Ďakujem pekne.