Martina04
04.06.13,08:16
​Dobrý deň, prosím Vás o radu týkajúcu sa odplaty v mandátnej zmluve - je možné dať ako mesačnú odplatu %-ny podiel zo zisku? Resp. problém začína niekde inde....Živnostník chce dať oprávnenie na podpisovanie faktúr, prebereanie pošty a ostatné ekonomické záležitosti inému spolupracujúcemu živnostníkovi, ktorý bude odmeňovaný mesačne istým podielom zo zisku. Je tento postup - mandátna zmluva v poriadku? Aj v rámci oprávnenia na podpisy dokladov? Alebo by bolo lepšie spraviť splnomocnenie?
Zita5
04.06.13,08:21
To môže byť posudzované ako závislá činnosť §5 http://www.porada.sk/t157929-mandatne-zmluvy-z-pohladu-zakona-o-dani-z-prijmu-sp-zp-v-roku-2011-a.html