vale46
04.06.13,08:39
Vedeli by ste mi prosím pomôcť?

Ahojte, ak bol zamestnanec PN 10 mesiacov, následne čerpal 1 mesiac dovolenku a teraz je opäť PN, bude pre neho výhodnejšie byť PN alebo na invalidnom dôchodku? Z čoho sa počíta PN po 12 mesiacoch a z čoho invalidný dôchodok? Ďakujem
alaya1
04.06.13,08:47
Nemocenske davky predsa uz po 12. mesiacoch cerpania nedostava, PN moze byt nadalej, bez nemocenskych davok.
vale46
04.06.13,09:39
a ak teda bol PN 10 mesiacov a potom mesiac čerpal dovolenku, začína mu plynúť opäť tá 12-mesačná lehota?
Katy a R
06.06.13,13:44
pre nemocenskú dávku - platí § 34 odst 4 ..
A pre ID .. § 73
vale46
07.06.13,11:20
dakujem
Xanti
07.06.13,20:04
Nie ... do 12 mesiacov sa mu započíta aj tá 10m PN
Negoti
07.06.13,20:08
(5) Predchádzajúce obdobia dočasnej pracovnej neschopnosti sa nezapočítavajú do podporného obdobia, ak nemocenské poistenie trvalo aspoň 26 týždňov od skončenia poslednej dočasnej pracovnej neschopnosti a poistencovi počas tohto obdobia nemocenského poistenia nevznikla dočasná pracovná neschopnosť. Do podporného obdobia sa nezapočítava obdobie nariadeného karanténneho opatrenia.

podľa zákona č. 461/2003 § 34