Palac
04.06.13,10:44
Ahojte,

potreboval by som troska poradit co sa tyka prace na dohodu po ukonceni studia. V piatok 31.5. som mal statnice, cize od 1.6. uz nie som student. Dovtedy som pracoval v jednej spolocnosti cez studenstku agenturu, kde som mal dohodu o brigadnickej praci studenta. Zarabal som okolo 500 eur. Pokracujem v danej spolocnosti stale ako vypomoc cez dohodu, preto som si ju v danej agenture zmenil na dohodu o vykonani prace od 5.6.. Rozpraval som sa s majitelom agentury a odporucil mi, ze ked budem stale pracovat ako som pracoval a zarobim nad tych tusim 170 aj nejake drobne, ze stat za mna nebude platit zdravotne a ze sa teda nemusim prihlasit ako nezamestnany a len si na konci roka urobim vyuctovanie odvodov do zdravotnej poistovne a rozdiel doplatim. Dnes som teda bol v zdravotnej poistovni a zaplatil som zdravotne za obdobie 1.6. - 4.6., lebo od 5.6. ma prihlasila agentura na platenie odvodov. Na socialke som zrusil vyplacanie bonusov na dieta.

Chcem sa opytat, co je este treba vybavit? Mam ist este niekam dat potvrdenie o ukonceni studia, co sa tyka vo vztahu k statu a tymto ich uradom?

Mam v tom trocha chaos, ked su nove dohody a uz sa odvadzaju odvody.

Ospravedlnujem ak sa tu takato temu uz diskutovala, ale nenasiel som takyto rovnaky alebo podobny pripad ako mam ja :/

Dakujem vam velmi pekne za pomoc