Bavi
12.03.06,12:40
Ahojte,
poradíte mi, prosím Vás, či stačí ak podnikateľ FO pri skončení podnikania na základe ŽL vyradí na inventárnej karte budovu, ktorú 12 rokov odpisoval z obchodného majetku?
Vo VMaZ uvedie v Dlhodobom hmotnom majetku nulu (ostatný DHM predal). Nikde som sa nedočítala, že by to ovplyvnilo základ dane. Asi len pri predaji do 5 rokov od vyradenia. Mýlim sa??? Poraďte, prosím.
renča1
12.03.06,12:10
budovu už má celú odpísanú? ak áno stačí ak budovy vyradí , daňový dopad , ak je už odpísaná nebude mať žiadny. Ak ju do 5 rokov predáš , tak si povinný platiť daň z príjmu.
Bavi
12.03.06,17:53
Nemá ju celú odpísanú. K 31.12.2004 mala hodnotu 131.000.- Sk, takže to má nejaký dopad na ZD? Vopred ďakujem.
KEJKA
12.03.06,18:17
nie ja myslím, že by bolo dobré tu hodnotu nechat vo výkaze o majetku. Ak ju do 5 rokov predáš, uplatníš si tú hodnotu ako odpočitateľnú položku.
Bavi
15.03.06,07:11
nie ja myslím, že by bolo dobré tu hodnotu nechat vo výkaze o majetku. Ak ju do 5 rokov predáš, uplatníš si tú hodnotu ako odpočitateľnú položku.
Lidka, len pre Tvoju info. Na DÚ mi povedali, že vyradť z karty, teda aj z obch.majetku a nebude figurovať ani vo VMaZ. Keby došlo k predaju, platí ďalej to, čo píšeš. Ďakujem za pomoc, možno sa Ti niekedy zíde táto info.:o