misha44
04.06.13,16:44
Ak by vozidlo kupil v zahranici ma povinnost samozdanenia ako to je so spatnym uplatnenim v tomto pripade?
KEJKA
04.06.13,16:23
aké auto? nové?
a čo máš na mysli pod spätným uplatnením?
KEJKA
04.06.13,16:25
Pri kúpe nového auta nie je povinnosť samozdanenia /resp. ja chápem samozdanenie ako plusmínus u platiteľov DPH/, ale je povinnosť podať DP DPH a dodaniť túto kúpu. Až na základe úhrady DPH + ostatné povinnosti /napr.poistka/ ti auto zaevidujú na DI. AK sa následne stane firma platiteľom - kedže zaplatila SR DPH, môže si časť DPH odpočítať - podľa daňovej ZC.
Ak je jazdené a v zmysle Z DPH nie je nové, tak auto kúpiš s EU DPH. t.j. v SR sa už nedodaňuje a ani ti nikto DPH nevráti.
misha44
04.06.13,16:44
ospravedlňujem sa za nie moc presnú otázku, takže upresňujem : jednalo by sa o jazdené nákladné auto. kedže je neplatca a kupoval by od platcu, tak predajca by mu to predal bez DPH a kupujúci by podal priznanie DPH na SK a DPH by zaplatil tu? spatným uplatnením som myslela to, že ak by sa potom stal platiteľom či by si mohol túto dph uplatniť spatne ako odpočet
misha44
04.06.13,18:11
tu platí, že za ojazdené sa považuje auto staršie ako 6 mesiacov a má najazdených viac ako 6000km , že?
Devu
11.11.13,14:12
Kejka prosim ta a ked je to prípad ze kupuje neplatca DPH auto z EU a teda je jazdene, takze nakupim to s DPH EU tej krajiny, aky papier mám dať na policajtov? kedze sa nemusim registrovat ako platca DPH a vznik danovej povinnosti k dani z motorovych vozidiel sa neohlasuje? Dam im faktúru a bankovy vypis o úhrade danej faktury?
KEJKA
11.11.13,19:00
Ano tak