kalkulka
12.03.06,12:58
Nemal niekto problém so zvýšeným počtom mliečnych hormónov, čo spôsobujú zdurenie mliečnych žliaz. Poraďte nejaké lieky, pokiaľ možno prírodné.
kalkulka
13.03.06,14:55
Nemal niekto problém so zvýšeným počtom mliečnych hormónov, čo spôsobujú zdurenie mliečnych žliaz. Poraďte nejaké lieky, pokiaľ možno prírodné.
To mi fakt nikto nevie poradiť?
Bionda
15.03.06,18:11
Karkulka, ak sa nemylim, bylinkam sa uz tak nevenujem ako kedysi , tak na zastavenie tvorby mlieka znizenie hormonov podporujucim laktaciu (a tym myslim aj pripad na zvysenie estrogenu v krvi) je doporucovany extrakt zo salvie lekarskej ma estrogenovy efekt, ktory ma aj za nasledok, ak matka chce znizit alebo az celkom zastavit tvorbu mlieka, event. problemy pri menopauze .Doporucuje sa 20 kvapiek tinktury 2x denne , event. caj. Na rany ako obklad.
Salvia je vseobecne vyborna pre svoje antisepticke a protizapalove vlastnosti - hlavne cerstva stava, ale rovnako ako prostriedok proti stresu -dobry cajik.
Bionda
15.03.06,18:29
Aby som vsak nezabudla jednu vec, ktora ma napadla, ak sa vsak jedna o mastitidu, tak na tu najsamlepsi kostihojovy krem, dobre su aj obklady z odvaru listov. Toto sa vsak neodporuca (ak to budu citat aj ini) nie u mastitidi matiek kojacich, nakolko tento krem je toxicky na peroralne uzitie a t.j. dieta by sa otravilo. Kostihoj sa celkove nepouziva vnutorne.
kalkulka
18.03.06,12:24
Ďakujem, jedná sa skôr o mastitídu. Ten kostihoj som neskúšala. Používala som skôr krémy z Jostu, ale na cysty mi pomohol asi pupalkový olej a už ich chválabohu nemám, ale objavili sa mi podobné problémy opäť a tak chcem vyskúšať niečo, čo by mi pomohlo. Je to otrava chodiť s dvoma kameňmi.
Ďakujem za radu, si zlatá.
Pepa
18.03.06,13:31
Ja som onoho času užívala rastlinný extrakt /keď ma zabiješ nespomeniem si/ drahé to bolo jak fras a účinky boli "mimoriadne" - začalo mi "šíbkať" až potom som si ja koza prečítala priložený leták a medzi nežiadúcimi účinkami bol uvedený aj môj stav. Hodila som to do koša a od toho času žiadne lieky neberiem - raz lepšie je lepšie, raz je horšie. Ale "šibkať" mi prestalo.
kalkulka
18.03.06,15:22
Ja som onoho času užívala rastlinný extrakt /keď ma zabiješ nespomeniem si/ drahé to bolo jak fras a účinky boli "mimoriadne" - začalo mi "šíbkať" až potom som si ja koza prečítala priložený leták a medzi nežiadúcimi účinkami bol uvedený aj môj stav. Hodila som to do koša a od toho času žiadne lieky neberiem - raz lepšie je lepšie, raz je horšie. Ale "šibkať" mi prestalo.
Tak na takéto veci si dávam obzvlášť pozor. Vždy si pozorne prečítam všetky priložené letáky a vyhľadám kadejaké dostupné informácie o takýchto liekoch a až tak užívam. Stalo sa totiž už aj mne, že mi lekár predpísal lieky, od ktorých som myslela a to teraz presne tak ako píšem, že umriem. Ležala som ako mŕtvola už po užití 3 tabliet. A to som potom volala lekára, ktorý mi to predpísal, ten chcel, aby som iba znížila dávku. Keď som volala obvoďáka, ten mi radil radšej nebrať a žiadať od
"odborníka" iné lieky. Môj názor je - ak brať lieky, tak také, ktoré nás preberú k životu a nie zabíjajú. Takto som to nejako vtedy povedala aj svojmu zlatému obvoďákovi. Fakt mám šťastie, že takého mám. Je ozaj pozorný a zlatý. Vždy sa snaží predpisovať mi lieky, ktoré nemajú strašidelné vedľajšie účinky. Ináč ďakujem za tvoj názor a upozornenie.
Bionda
20.03.06,17:57
Tie bylinky co som ti odporucila su dobre a salvia a ani kostihoj nikomu neuskodil, kedysi som z neho robila mast a bola uzasna tiez na vyklbene nohy a vyrony ( ale v ramci domacich moznosti som zaklad mala bravcovu mast a dnes uz dostat aj kremy).
Takza na tu mastitidu skus ten kostihoj natierat a salviovy caj Ta este aj zbavi stresu v terajsom danovom obdobi. V tomto pripade urcite sa nemusis (ak tam nie je primes a vyberies si cisty produkt) bat vedlajsich ucinkov.
Verim ze budes mat uspesnu liecbu.