Lipican
04.06.13,19:42
Mam notebok sony vaio. V práci mi net šiel normalne. Doma som zapol notebook a nefungoval mi touchpad. Použil som tvrdy reset. Pc sa normalne zapol všetko funguje, okrem internetu. Ukazuje že je pripojený cez wifi ale nič nejde, ani jeden prehliadavac, ani skype. Skúšal som sa pripojiť cez prenosný internet, aj cez kábel ale detto. Ukazuje že je pripojený ale net nejde. Pomôžete?
misoft
05.06.13,17:23
To že ukazuje pripojenie na WiFi - to ti oznamuje, že našiel signál, našiel siete. Teraz však sa musíš pripojiť k svojej sieti - otvor Centrum sieti, nájdi meno svojej siete, daj pripojiť a keď bude pýtať heslo, tak zadáš a pripojíš.
Po kábli - jednoducho si sa asi pripojil v práci, nastavilo natvrdo IP adresu, keď prídeš domov, router ponúka svoju IP adresu, no sieťová karta je nastavená na IP adresu práce - nie je pripojenie (vtedy ani Skype nefunguje). Stačí však otvoriť nástavenia pre sieťovú kartu, zadať získavanie IP adresy a DNS brány automaticky a musí sa pripojiť po kábli. Pretože potom NB "zožerie" to, čo router ponúka.