balima14
04.06.13,21:24
Prosím o pomoc, samovoľne sa mi vypínal PC. Dala som ho do opravy, kde ho vyčistili a povedali, že už je všetko ok ....ale na hornej lište sa mi ukazuje ikona fotky muža 24*7 Help, kde píšu, že mám niečo s Microsoftom. Čo to znamená? Ako sa toho zbaviť?
blavaciko
05.06.13,08:09
ikona fotky muža? mohla by si urobiť screenshot?
kergulaan
05.06.13,08:24
A co tak sa sytat v tej opravovni - nieco ako reklamacia.
misoft
05.06.13,15:38
Presne - lebo mi to pripomína, že svoju robotu neodviedli na 100%, skôr by som naznačil, že to ešte viac dok****li - dali tam nejaký malware, alebo spyware.
balima14
05.06.13,18:34
tam už nepôjdem, hneď sa mi to nezdalo, za "opravu" chceli iba 2,- eurá a "bedňa" tam bola iba 1 hodinu,
balima14
05.06.13,18:51
dúfam, že je niečo vidieť na screenshote, pridala som aj foto- tam je to rozkliknuté ... ďakujem za nápad, som sa naučila robiť screenshot
blavaciko
06.06.13,08:04
Taaaakže takto...
úplne úprimne, máš v PC škodlivý software. Je samozrejme možné, že si z internetu stiahla nejaký súbor a tento software bol k nemu pribalený ako darček zadarmo.
Ale vzhľadom na to, že problém sa začal prejavovať po návšteve servisu, mohli ho tam zakomponovať aj oni.

No než im začneme nadávať, treba si uvedomiť, že problémy s PC už boli aj predtým (samovoľné vypínanie). Momentálne je jedno, kde sa vírus vzal, dôležité je sa ho zbaviť.

Prehľadaj inštalované programy, či niekde nenájdeš túto zlobu, prípadne pozri aj ikonky vpravo dole vedľa hodín, či tam niečo nepribudlo.

Pokiaľ zvládneš (alebo niekto v tvojom okolí) vykonať obnovenie systému (system restore), malo by to pomôcť. Pokiaľ nie, vezmi PC do servisu. (radšej iného).

Ak ťa to upokojí, vyzerá to, že tento "vírus" neodosiela žiadne informácie. Má ťa len vystrašiť a donútiť zavolať na infolinku, kde si od teba vypýtajú číslo kreditnej karty.
Vlado40
06.06.13,08:16
misoft
06.06.13,15:48