Silkov
12.03.06,14:37
:confused: Ak klient má auto na leasing v podnikaní a tieto výdavky mu postačujú na pokritie zisku vo firme. Ak by si uplatnil všetký výdavky napr. stravne v ČR a i. bol by v strate! Musí si učtovať tieto na viac výdavky......
mysimis
12.03.06,13:44
nie, nemusí si toto účtovať.
Johanka
12.03.06,14:04
Treba však aj rozmýšľať do budúcna. Možno už tuší , aké má zákazky na tento rok, aký bude mať príjem ... Niekedy poteší, ak sa dá odpočítať nejaká strata z minulých období....
STRELEC
12.03.06,14:23
Ak ale pomýšľa na budúci úver, tak by som radšej neuplatnil niektoré druhy výdavkov a ostal v malom pluse. Zároveň by som pozrel na to, ako vyzerá môj výkaz o majetku z pohľadu banky.
Johanka
12.03.06,14:39
To je výrazne individuálne. Na získanie úveru, ak nemá iný duh príjmu, mu malý zisk nepomôže. Takisto mať stále stratu, aj keď sa do nej dostane cesťákmi nie je rozumné. Možno by stačilo znížiť vreckové, však je od 5 do 40 %.
Horšie je, že veľa SZČO žije len pre dnešný deň a nejaké myslenie do budúcnosti? Pozerajú na mňa si takto:eek: .
STRELEC
12.03.06,14:45
....
Horšie je, že veľa SZČO žije len pre dnešný deň a nejaké myslenie do budúcnosti? Pozerajú na mňa si takto:eek: .
Súhlasím, ale zas zďaleka nie všetci. Už pri rozhovore o prvých výsledkoch a "čo ďalej" myslíme aj na "zadné vrátka" :)
Silkov
12.03.06,20:40
Ďakujem.............
Rita K
15.03.06,16:04
Prosím, poradte mi, v júni 2005 som si kúpila osobné auto na leasing do podnikania. Leasing je na 6 rokov. Akontáciu som zaplatila vo výške 120750,-, plus havarijnú, zákonnú poistku a nejaký poplatok za uzavretie zmluvy. Mesačne mi z účtu sťahujú splátku vo výške 6200,-.Učtujem v jednoduchom účtovníctve. To auto mam v podnikaní od 1. 7. 2005. Ako to mám zaúčtovať do peňažného denníka?
Johanka
15.03.06,17:26
Nedá sa odpovedať bez splátkového kalendára. Je to tu všetko rozobraté aj s priloženými pomocnými tabuľkami na uľahčenie výpočtov. Vo vyhľadávaní iba zadaj "leasing".