nika.sum
05.06.13,12:23
Chcela by som obnovit tuto temu, nakolko by som mala uctovat slecnu venujucu sa tejto cinnosti a mam pocit, ze nie je dobre informavana zo strany dodavatela vyrobkov. Ak spravne chapem ak som prihlasena v ich systeme, mam podpisanu prihlasku a objednavam ich vyrobky, dodanie tych vyrobkov mi oni fakturuju v nakupnej sume a ja ich predavam dalej zakaznikovi v predajnej (napr. odporucanej predajnej cene) a rozdiel je moj. Je to vlastne klasicky predaj tovaru a na toto je podla mojho nazoru potrebne evidovat prijate trzby v hotovosti v ERP. Dalej ak postupim vyssie, je mozne ze dostavam dalsie odmeny - tieto je fakturujem ako proviziu (s tymto nemam co sa tyka ucto problem). Prosim ak mate niekto s uctovanim takehoto podnikania skusenost, potvrdte mi ci spravne chapem fungovanie a tiez ci uvazujem spravne ohladne pouzivania ERP, aby som mohla so 100% istotou klientke povedat co je spravne. Myslim, ci ten predaj nefunguje nejako inak ako to chapem ja.Dakujem
tictac7
05.06.13,10:50
dobre chápeš, je to predaj tovaru, ktorý podlieha zákonu o erp. To, že to oni ignorujú je vec druhá, pokutu však v konečnom dôsledku nebudú platiť oni, ale Tvoja klientka - takže im to môže byť (a aj je) v podstate jedno - oni potrebujú obrat, nič iné ich nezaujíma.
kn-alka
05.06.13,11:02
Ak posiela tovar - kozmetiku zákazníkom poštou na dobierku, nepotrebuje ERP. ERP potrebuje, ak bude predávať výrobky hneď na prednáške. Bola som na jednej takej akcii, tam mi slečna ponúkala len možnosť cez poštu na dobierku, práve kvôli ERP.
nika.sum
05.06.13,12:00
toto sa mi zda dost komplikovane, radsej investovat do malickej ERP ...mna ako klienta by dost odradili moznost len na dobierku
kn-alka
05.06.13,12:54
jasné, že tým sa oberá o možnosť okamžitého "zárobku"... kým to niekomu pošle poštou, aj si nákup rozmyslí :D :D.... ale pre niekoho môže byť problém aj tých 200-300 € za ERP
nika.sum
05.06.13,18:18
suhlasim moze to byt problem, tak snad pre moju klientku nebude :-)