Bee
12.03.06,15:48
V Hlásení za rok 2005 mi figuruje v III.časti u jedného zamestnanca - vyplatený daňový bonus - tento bol nárokovaný za rok 2004 na základe ročného zúčtovania, vyplatený v roku 2005. Myslela som si, že sa tam píše len bonus týkajúci sa toho konkrétneho roku, teda nárok za rok 2005 bol 0,-. V počte zamestnancov, ktorým bol dańový bonus vyplatený, tento zamestnanec nie je započítaný. Tak ako to vlastne je? Mám program MRP WIN.:mad:
STRELEC
12.03.06,14:52
V Hlásení za rok 2005 mi figuruje v III.časti u jedného zamestnanca - vyplatený daňový bonus - tento bol nárokovaný za rok 2004 na základe ročného zúčtovania, vyplatený v roku 2005. Myslela som si, že sa tam píše len bonus týkajúci sa toho konkrétneho roku, teda nárok za rok 2005 bol 0,-. V počte zamestnancov, ktorým bol dańový bonus vyplatený, tento zamestnanec nie je započítaný. Tak ako to vlastne je? Mám program MRP WIN.:mad:
Nárokovaný voči DU bol bonus už skôr, len nebol vyplatený zamestnancovi?
Bee
12.03.06,14:57
Dal žiadosť na vykonanie ročného zúčtovania, lebo neodpracoval celý rok. Tak sme prišli na to, že má dodatočne nárok na daňový bonus za celý rok 2004. Ten sme vyplatili v roku 2005.
STRELEC
12.03.06,15:03
Nuž podľa môjho názoru sa tento doplatený bonus mal objaviť v jeho mzde, štvrťročnom prehľade, ročnom hlásení a napokon v žiadosti DU o preplatenie bonusu. Ako keby ste mu to dali do inej položky, ako je bonus.
Bee
12.03.06,15:07
Vo výplate to má, v prehľade to je, v hlásení je to v I.časti, no v III.časti, kde sa nachádzajú samostnatne zamestnanci - tam to má byť tiež? Pretože príjem v roku 2005 nemal, ani nárok na žiaden bonus.:eek:
STRELEC
12.03.06,15:14
Malo by to byť aj v III. časti. Ide o vyplatený bonus. V III.časti nie je rozlíšené, či nárok vznikol za bežné obdobie, či predchádzajúce. Podľa mňa, možno by bolo dobré k žiadosti DU o preplatenie bonusu priložiť aj stručné vysvetlenie k zamestnancovi, aby správkyňa nad tým zbytočne nedumala.