labutienka
05.06.13,13:35
Ak by chcel zamestnaný človek vytvoriť 1-2 stránky za rok bez živnostenského oprávnenia pre iné subjekty len na zmluvu o dielo, je to legálne? Môžu si dať tieto subjekty takúto zmluvu do nákladov?
Sarlotka
05.06.13,15:22
zrejme mate na mysli prilezitostny prijem podla § 8 zakona o dani z prijmov, ja ked som si o tychto prijmoch citala, nikde nebol urcity jednotny nazor na definiciu jednorazoveho prijmu, ci ide o jedenkrat, dvakrat, trikrát ...a mozeme hovorit o akejkolvek cinnosti napr spravit 2 www stranky, 3 krat nafotit svadbu a pod, problem prilezistostneho predaja maju casto aj osoby, ktore chcu predavat cez internetove bazare svoje vyrobky v malom v podstate vysledky svojej zaluby - hackovane, strikovane, nausnice, kolace.... kazdpodane ak by na zaklade zmluvy o dielo vytvoril stranku, prijem by zdanoval , oslobodena je suma do 500 eur a zaroven prilezitostny prijem podlieha zdavotnych odvodov... tie by na zaklade rocneho zuctovanie vycislila zdravotne poistovna...
tiez ma prilezitostne prijmy zaujimaju ako sa posudzujú....
labutienka
06.06.13,08:05
Presne niečo takéto mám na mysli... Nepochybujem o tom, že by to bol príjem podľa §8, len skôr ako rozlíšiť príležitostný príjem od závislej činnosti, aby to nemohol niekto napadnúť z tohoto dôvodu....