Xanti
05.06.13,16:16
Zdravím poraďákov,
mám otázku, hádam niekto bude vedieť aj odpoveď.

Študent strednej školy zmaturoval 23.5.2013 , nehlásil sa na UP.
Dňom 1.7.2013 sa zamestnal na pracovnú zmluvu. A bude pokračovať od septembra štúdiom na VŠ.
Má jeho rodič nárok na príspevok na dieťa a daňový bonus do 31.8.2013 alebo nemá?

Na UP tvrdia, že zamestnaním stratil štatút študenta a že už nie je nezaopatrené dieťa. Nevie niekto ako to je teraz?

Ďakujem.
avalik
05.06.13,14:59
600/2003 Z. z.Zákon o prídavku na dieťa

§ 4
Sústavná príprava dieťaťa na povolanie

(1) Sústavná príprava dieťaťa na povolanie podľa tohto zákona je štúdium

a) na strednej škole7) okrem štúdia popri zamestnaní, kombinovaného štúdia a štúdia jednotlivých vyučovacích predmetov,

b) na vysokej škole8) okrem externého štúdia.


(4) Sústavná príprava dieťaťa na povolanie podľa tohto zákona je aj obdobie

a) bezprostredne nadväzujúce na skončenie štúdia na strednej škole, najdlhšie do konca školského roka, v ktorom dieťa skončilo štúdium na strednej škole,

b) od konca školského roka, v ktorom dieťa skončilo štúdium na strednej škole, do zápisu na vysokú školu vykonaného najneskôr v októbri bežného roka, v ktorom dieťa skončilo štúdium na strednej škole,


(6) Sústavná príprava dieťaťa na povolanie podľa tohto zákona nie je obdobie

a) uvedené v odseku 4 písm. a) alebo jeho časť, ak dieťa v tomto období vykonáva zárobkovú činnosť s výnimkou dohody o brigádnickej práci študentov, dohody o vykonaní práce alebo ak dieťa bolo zaradené do evidencie nezamestnaných občanov hľadajúcich zamestnanie,


------------
doplnila som do ods. 4 pism. b) - z toho mi vypyava ze ak ma PZ, tak od septembra do zapisu ma narok ale cez prazdniny nie - lebo odsek 6 ? :eek:
avalik
05.06.13,16:47
doplnila som odpoved