Buco09
05.06.13,19:19
V júny som skončil Bc. štúdium a od septembra pokračujem na Ing. Cez leto som nemal štatút študenta, ten mi zanikol po zložení štátnic. Ale cez leto som pracoval na dohodu a v marci som si podal daňové priznanie. Mám nárok na vrátenie dane aj napriek tomu, že som nebol študent? Doteraz mi nič neprišlo a tak chcem vedieť, či to má zmysel riešiť.
Mám preplatok, DP bolo vyplnené správne. Vyplnili mi ho na účtovnom, tak ako aj predtým. Kamarátovi už preplatok prišiel na účet a jediný rozdiel bol v tom, že on bol študent aj cez leto - tak som si myslel, že je problém v tom.
Kam by som sa mal obrátiť o preskúmanie problému? Priamo DÚ kam som DP odovzdal?
Tweety
05.06.13,17:25
Vešteckú guľu tu nikto z nás nemá. Neuviedol si ani len výšku príjmov. Ak si podal DP, tak vieš, aký bol výsledok, či máš preplatok alebo nedoplatok na dani.
Katy a R
05.06.13,17:26
Každý daňovník má nárok na vrátenie dane, ak mu v DP výjde preplatok. Či si študent, alebo nie - to s tým nič nemá.

po doplnení: zo zákona mal byť vyplatený do 12. mája. takže sa treba obrátiť na DU - že čo je vo veci.
Lenže - píšeš, že "na učtovnom" - takže je možné, že zamestnávateľ ti robil RZD (ročné zučtovanie dane)??? vtedy je to záležitosť zamestnávateľa
takže treba si ujasniť: Robil si si sám DP (daňové priznanie) a podal si ho na DU (daňový úrad)? Alebo si požiadal zamestnávateľa o RZD ?
Tweety
05.06.13,17:54
A označil si v DP, že žiadaš o preplatok ?..... Bolo to treba aj tam priamo podpísať.
julysak
05.06.13,18:04
A teraz bude klapec rozmýšľať čo mu ten zamestnávateľ urobil DU / DP / RZD / RTG / etc. :D

btw
Bacalár začína otázku : V júny = asi nebacaláril z gramatiky
Katy a R
05.06.13,18:08
len sa ty nemboj, určite sa zorientuje ;) .. ale len kôli tebe som doplnila (v zátvorkách) ;) je to OK?
Buco09
06.06.13,08:25
Na účtovnom mi vyplnili DP v SW a vytlačili, aby som si ho nemusel sám ručne vyplňovať. Ja som ho len potom odniesol na DÚ.
Ďakujem za rady, zájdem na DÚ.
Tweety
06.06.13,08:28
a podpísal si žiadosť o vrátenie ako som písala, asi nie, informuj sa na DÚ.
Katy a R
06.06.13,08:33
tak treba ísť na DU ... u nás zvykne správkyňa zavolať, upozorniť, ak dačo chýba v DP (treba prísť doplniť že ak by tam tú žiadosť a účet nedal) - je to divné ??