Andrea 30
05.06.13,22:37
dobrý večer chcem sa poradit ak som spoločníkom v s.r.o mam tam podiel 20% nikdy som tu firmu nevyuživala teraz je tam dlh v sociálnej aj zdravotnej poistovni vztahuje sa to aj namna alebo len na konatelku firmy?
KEJKA
07.06.13,05:49
Z čoho vznikol dlh ak sro nevykonavala cinnost resp. Nemala zam-cov?
K otázke-zodpovednosť nesie konateľka resp. Sro ako samostatný právny subjekt. Dosledky však pocitiš aj ty napr. ak by si zakladal živnosť alebo sro
Andrea 30
08.06.13,18:39
ďakujem za odpoveď ja vobec neviem čo vlastne stou firmou robila ja som nič nepodpisovala žiadne zmluvy len len tam figurujem akospoločnik s 20% ani neviem z čoho vznikol ten dlh len som sa pozrela na stranku socialna poistovna a nasla som si tam svoje meno že som neplatič a dlžnik pod tou firmou. Chcem sa spytat či ked to nevyplati či to neohrozi mna že odomna to budu vymahat? vopred ďakujem
KEJKA
08.06.13,18:49
Neviem, mal by tam byť skor konatel než spoločník. A kto ma zvyśnych 80%, ten tam uvedený nie je?
Andrea 30
08.06.13,19:58
jej meno je tam ako spoločník aj konatel
avalik
08.06.13,19:59
v zozname dlznikov soc. poistovne? ... ja tam vidim, bud nazov firmy aleno meno FO ... ale nie spolu
julysak
09.06.13,04:25
Mám 20 % vo firme, ale netuším, čo firma robí (ani čo tam robím ja :D :D ) =
rozprávaš ako biely kôň.
pavol54
09.06.13,04:48
Ja som akcionárom mraziarní, nábytkárskej firmy mäsokombinátu a podniky sú v likvidácii netuším ako narobili dlhy. Vložil som vklad do banky tá sa dostala do likvidácie netuším ako spravili dlhy. Spoločník môže byť akurát tak oboznámený :
-s výsledkom hospodárenia,
- "nejakého rozhodnutia spoločníkov vyplývajúceho zo zakladateľskej listiny" o doplnení strát,
- nesie zodpovednosť do výšky podielu splateného vkladu
KEJKA
09.06.13,05:40
opravím - NESPLATENÉHO
§ 106
Spoločnosť zodpovedá za porušenie svojich záväzkov celým svojím majetkom. Spoločník ručí za záväzky spoločnosti do výšky svojho nesplateného vkladu zapísaného v obchodnom registri. Plnenie za spoločnosť poskytnuté z dôvodu ručenia sa započítava na splatenie vkladu, inak môže spoločník požadovať náhradu od spoločnosti. Ak nemôže dosiahnuť túto náhradu, môže požadovať náhradu od každého z ostatných spoločníkov v rozsahu, v akom sa svojím vkladom podieľa na základnom imaní spoločnosti.
julysak
09.06.13,06:37
Tak to si radšej mohol vložiť niečo iné a do iného,

lebo takto máš tam akurát vklad :D :D
pavol54
09.06.13,07:23
no čo diverzifikoval som portfólio prvej kupónovej