Zuzana Trubova
06.06.13,08:56
Dobry den, potrebujem poradit. Idem s 3-rocnym dietatom na 3 dni do nemocnice. Zamestnana som tri a pol mesiaca a tato situacie mi nastala po prvy raz, tak neviem, co robit. Dovolenku si brat nechcem. Na co mam vlastne narok?
Katy a R
06.06.13,07:08
My sme to riešili DPN pre rodiča - normálne ju vypíal lekár v nemocnici (hospitalizácia).
OČR vypisuje obvodný prediater - ale ten ti ju asi nemôže vypísať - lebo to je pre prípad ošetrovania doma.
Samozrejme si to radšej over - lebo to už bolo skôr (aktuálne sa o to nezaujímam)
DANAK1
06.06.13,07:50
ja som bola so synom, v nemocnici ma nenapadlo riešiť svoju situáciu, a po hospitalizácii som zistila, že pediater mi nemôže vypísať OČR, takže som mala nakoniec dovolenku... takže - pýtaj sa v nemocnici, ako radí Katy a R.
Krakonoš
06.06.13,08:16
Na školení zo sociálnej poisťovne hovorili, že v tomto prípade sa rodičovi dáva PN. OČR nemôže byť, lebo dieťa neošetruje doma rodič, ale o dieťa sa starajú v nemocnici.
Pepa
06.06.13,15:15
Presne tak - ak je pri hospitalizácii dieťaťa potrebná prítomnosť rodiča, ten má nárok na DPN odo dňa hospitalizácie do jej skončenia. Starostlivosť o dieťa po návrate z nemocnice sa už rieši OČR.