zaphira
06.06.13,09:17
Dobrý deň, vedel by mi niekto polopate vysvetliť, nie tak ako v zákone, ktorému nejak nerozumiem, ako postupovať v tomto prípade?
FO platiteľ DPH (účtujúci v JU), kúpil ojazdené auto kategórie N1 od slovenského platiteľa dane.
Faktúru predávajúci vystavil na sumu 11.000,- €, ktorá nie je rozpísaná na DPH a uviedol, že je podľa osobitnej úpravy dane podľa § 66 zák. o DPH 222/2004.
Čo to znamená? Ako to podnikateľ zaúčtuje? Nezdaňuje? Alebo samozdanenie? A v akej sume zaradí auto do majetku kvôli odpisom?
Ďakujem za odpovede.
Ivenka
06.06.13,09:35
to znamená, že auto už bolo zdanené v inom čl.štáte a nemáte nárok na odpočet DPH a preto na doklade ani nie je uvedená DPH
tictac7
06.06.13,09:40
nemáš nárok na odpočet DPH, teda auto zaradíš v plnej sume 11.000,-- EUR
zaphira
06.06.13,09:41
takže faktúru nahrám ako plnenie bez DPH?
mondes
06.06.13,09:49
Prosím ťa, to, že nemá nárok na odpočet DPH vyplýva z toho, že pri kúpe auta, si kupujúci neuplatnil DPH? Alebo na základe čoho vieš, že nemá nárok na DPH? Vďaka.
Tweety
06.06.13,10:07
zaphira (Dnes 10:41) takže faktúru nahrám ako plnenie bez DPH? Áno,tak, bez dph.
Ivenka
06.06.13,10:24
je to v §66 ....lebo to kúpil od obchodníka a ten postupuje podľa osob.režimu, kde zdaňuje rozdiel medzi cenou kúpy tovaru a cenou predaja tovaru