Katarína75
06.06.13,10:57
Kupili sme pozemok, zaradili, neodpisujeme. No pozemok je oploteny, plot nie je evidovany v majetku. Kedze opravy na plot chceme zahrnut do nakladov, plot musime zaevidovat do majetku firmy.
Vedel by mi niekto poradit ako a v akej cene?
a_je_to
06.06.13,19:22
Urobte s predávajúcim dodatok k zmluve, na ktorom bude celková cena rozpísaná predávajúcim na pozemok a plot. To musí platiť. Ak to nie je možné, platí § 25/1/e a § 27/2/b, zákona o účtovníctve. Teda že dáš vyhotoviť jeden znalecký posudok na pozemok a plot osobitne. Nemusí byť úplný znalecký posudok, stačí písomný odhad znalca. Potom vypočítaš, aké percento z celej sumy tvorí v odhade plot. Týmto percentom v podobe koeficientu prenásobíš tvoju kúpnu cenu a máš.