badyno
06.06.13,12:09
V roku 2008 sme kúpili nehnuteľnosť kde sme odpočítali DPH. Kolaudácie bola v roku 2003.Teraz ju chceme predať bez DPH, nemusíme vrátiť tú DPH, ktorá bola odpočítaná pri kúpe? A ak ju predáme s DPH, daňová povinnosť prechádza na kupujúceho, nám má zaplatiť potom už len sumu bez DPH?
azla
06.06.13,12:56
Ak by ste sa rozhodli predať bez Dph - museli by ste vrátiť Dph zo zostatkovej ceny.
Preto vo Vašom prípade je použitie oslobodenia pre Vás nevýhodné.
Ak to budete zdaňovať budete postupovať podľa :


§ 69
Osoby povinné platiť daň správcovi dane

(12) Platiteľ, ktorý je príjemcom plnenia od iného platiteľa, je povinný platiť daň vzťahujúcu sa na
c) dodanie nehnuteľnosti alebo jej časti v tuzemsku, ktorú sa dodávateľ rozhodol zdaniť podľa § 38 ods. 1,

Daň bude platiť nadobudateľ.
Katarína75
06.06.13,13:24
takze ked predam nehnutelnost bez Dph, z pohladu kupujuceho Dph nema na mna vplyv,
ak predavajuci uplatni Dph, pouzije sa paragraf 69 = kupujuci upladni dan v danovom priznani na r.9 a 21.
Chapem to spravne?