Lucia Lafkova
06.06.13,13:20
Dobrý deň,ja sa chystám na dovolenku 2 týždne v mesiaci júl. Zoberieme brigádnika na DoBP študenta. Dohoda by mala byť od 15.07.2013 do 26.07.2013 alebo ak mi to zamestnávateľ neschváli tak od 22.07.2013 do 31.07.2013. Brigádník by mal byť platený vo výplatnom termíne zamestnávateľa, t.j. do 30 dňa nasledujúceho mesiaca. Neviem či správne dedukujem ide o brigádnika kt. bude mať pravidelný mesačný príjem alebo ako to vlastne je??
katka 23
06.06.13,11:38
u študentov sa nerozlišuje pravidelný a nepravidelný príjem , uzatvoríte s ním DOBPŠ
opravujem svoj príspevok, zle som pochopila otázku, myslela som na typ dohody DOVP, DOPČ alebo DOBPŠ
ak sa odmena vypláca v iných intervaloch ako raz mesačne , napr.raz štvrťročne, ročne... je to nepravidelný príjem, musí to byť uvedené aj v dohode
v tomto prípade je príjem pravidelný
Lucia Lafkova
06.06.13,11:42
Tak je neviem ale podľa mňa i tu pri DoBP študenta treba rozlišovať pravidelný a nepravidelný príjem, veď som si to čítala na internete.
katka 23
06.06.13,11:52
s fyzickou osobou, ktorá má štatút študenta sa uzatvára dohoda o BPŠ, odvody z tejto dohody http://blog.etrend.sk/mihalblog/2013/01/27/odvody-studentov-z-dohod-od-1-1-2013/ a viac info o zamestnávaní študentov
Lucia Lafkova
06.06.13,12:01
Ja robím mzdy v OLYMPE a tam mám zaškrtnúť pri zhotovení DoBP študenta je tam pravidelný príjem a nepravidelný príjem, tak ja už neviem.
Pepa
06.06.13,13:29
"ak sa odmena vypláca v iných intervaloch ako raz mesačne , napr.raz štvrťročne, ročne... je to nepravidelný príjem, musí to byť uvedené aj v dohode v tomto prípade je príjem pravidelný "
No s týmto sa celkom súhlasiť nedá, predovšetkým v časti že: ak sa odmena VYPLÁCA v iných intervaloch ako raz mesačne..

LEBO: Pravidelný mesačný príjem zo závislej činnosti je mzda, plat, odmena alebo iný príjem zamestnanca, ktorý je splatný za mesačné obdobie. Za pravidelný mesačný príjem sa považuje aj mzda, plat, odmena alebo iný príjem zamestnanca, ktorých splatnosť je dohodnutá v kolektívnej zmluve, v pracovnej zmluve, v dohodách alebo v inom dokumente, napríklad za tri mesačné obdobia pozadu. Zdroj: SP
Lucia Lafkova
07.06.13,05:04
ďakujem za Vašu odpoveď a čas , prajem pekný deň
Lucia Lafkova
10.06.13,12:24
Neviem ako rádcovia radili, ale dnes som čítala na vyjadrenie so SP na internete, že aká koľvek dohoda kt. netrvá viac ako jeden mesiac, ide automaticky o dohodu s nepravidelným príjmom. Viete sa ktomu niekto vyjadriť??
Pepa
10.06.13,12:47
Neviem, akých " rádcov" máš na mysli - napr. ja som komentovala som katku 23 .......
Čo sa týka tvojho posledného komentára - áno je to tak. U dohodára, s ktorým bude uzatvorená DoBPŠ tak ako to uvádzaš v zadaní pôjde o nepravidelný príjem.
Lucia Lafkova
11.06.13,04:18
OK, ďakujem za tvoj upresňujúci komentár, a ak by som ťa poprosila ak bude platiť odvody za daného dohodára tak vieť poradiť aj na aký účet a iné k tomu potrebné veci, lebo ja mám teraz takýto prípad prvý, ak nie nevadí zavolám na SP, ale budem rada ak poradíš. zatiať ´dakujem.