satjam
06.06.13,16:53
Mam prac zmuluvu na dobu urcitu od 31 decembra 2OO8 a o dva mesiace vraj budeme koncit,tak sa chcem opytat,ci mam narok na odstupne..daqkujem ta zmluva je salamunsky pisana,,od 31 12 2008 na dobu urcitu a to do konca platnosti zmluvy s xxx as resp xxxxsro..v preklade do casu az moj zamestnavatel bude mat zmluvu na prace s dvoma firmami..skusobna doba tri mesiace,vypovedna lehota dva mesiace. nebolo to na zastupovanie.a este som ani vypoved nedostal a to mam koncit k 1.,augustu 2013 dakujem a co by som mal dalej robit,ako postupovat? ved tu je strasny problem sa dopracovat k spravodlivosti
Tweety
06.06.13,14:54
Nie, nemáš. AK PP skončí dobou určitou, nie je nárok na odstupné. Len pozri, či naozaj nebola predlžená na neurčito, potom je všetko inak.
ivka70
06.06.13,15:04
Od 31.12.2008 uz nemoze tvoja zmluva but na dobu urcitu.
Jedine ak by to bola zmluva na zastupovanie .... tak to skus upresnoit, dokedy je tvoja zmluva dohodnuta?

Aj ked ma niekto zmluvu na dobu urcitu a zamestnavatel sa v jej priebehu rusi, tak musi dostat vypoved kvol iruseniu zamestnavatela spojenu s narokom na odstupne.
KEJKA
07.06.13,05:31
Ak bola PZ uzavretá v rozpore so zákonom, je neplatná a postupuje sa v zmysle ZP. Nezáleží na pomenovaní ale na obsahu. Z toho mi vyplýva, že máš PP na dobu neurčitú a teda aj nárok na odstupné