Janulienka84
06.06.13,21:06
ahojte vsetci,,, uz vopred vam dakujem za rady...
chcem sa Vas opytat som momentalne na RD ale poslala som list do zamestnania o vratenie sa po RD do zamestnania ..ale dnes mi volal personalista ze nemaju pre mna volne miesto a chcu sa dohodnut na vypovedi z dovodu nadbytocnosti chcem vas poprosit ake mam naroky na odstupne ked som zamestnana od roku 2002 a z coho sa pocita vyska odstupneho..., a este ci je dobre si cerpat nejaku dovolenku...a ci vo vypovedi ma byt vypisana aj vyska odstupneho a datum vyplatenia,,,viem im tu vypoved uz podpisat teraz ked maly dovrsi v septembri 3 roky...dakujem za skoru odpoved. Prosím o rady
Tweety
07.06.13,05:55
Ak podpíšete dohodu z organizačných dôvodov, bude nárok na 4-mesačné odstupné. Nevyčerpanú dovolenku zamestnáv. musí pri skončení PP preplatiť. Ale bolo by dobré, keby bola nejaká čerpaná, pretože to by zvýšilo VZ na prípadnú podporu. Odstupné je zo zákona, takže vo výpovedi nemusí byť uvedené. Nemusíš si vyčerpať všetku dovolenku, stačí len jeden deň a potom skončiť PP(samozrejme, musíte sa dohodnúť). Nevyčerpanú dostaneš preplatenú.
Janulienka84
07.06.13,07:37
twety dakujem ale oni my chcu dat vypoved podla paragrafu 63 ale ja chcem si dat aspon jeden den dovolenky preplatit kvoli podpore kedze nemam ziadnu pracdu a oni s tym zatial nesuhlasia... ak mi dali vypoved je tam aj vypovedna dobra...a výska odstupneho sa pocita z coho...dakujem za odpove velmi mi tym pomahate
Tweety
07.06.13,07:56
Veď áno najprv môže byť výpoveď z organiz,. dôvodov ale môžete sa dohodnúť, že odídeš bez VD a spíšete dohodu z toho istého dôbvodu. Nárok na odstupné bude vyššie ako pri výpovedi. Odstupné bude počítané z pravdepodobného zárobku.
Janulienka84
07.06.13,08:02
no tomu chapem este chcem sa opytat co je lepsie cerpat si jeden dovolenky alebo vsetku ja mam tam este 20 dni dovolenky... je to stanovene zakon ze si ju mozem vycerpat ? lebo oni sa velmi zmahaju...dakujem