ali8
12.03.06,17:45
Ahojte, keď bola pozastavená živnosť k 31.10.2005 to len k tomu dátumu sa zostaví peňažný denník? A čo s tými odvodami ktoré sa zaplatili v novembri ešte za ten október? To už nepôjde do peňažného denníka? Ináč pozastavená živnosť je do mája, ale za ten čas mu banka sťahuje poplatky za vedenie účtu, ako to potom bude keď sa teraz uzavrie peňažný denník k 31.10.2005 a bude tam stav na účte trebars 1000,.sk a v máji keď sa zas otvorí tam už bude iný zostatok na bankovom účte napr. 500sk. PROSÍM O RADU!!!
ondrejvla
12.03.06,16:55
Ahojte, keď bola pozastavená živnosť k 31.10.2005 to len k tomu dátumu sa zostaví peňažný denník? A čo s tými odvodami ktoré sa zaplatili v novembri ešte za ten október? To už nepôjde do peňažného denníka? Ináč pozastavená živnosť je do mája, ale za ten čas mu banka sťahuje poplatky za vedenie účtu, ako to potom bude keď sa teraz uzavrie peňažný denník k 31.10.2005 a bude tam stav na účte trebars 1000,.sk a v máji keď sa zas otvorí tam už bude iný zostatok na bankovom účte napr. 500sk. PROSÍM O RADU!!!

ali8, keby si si bol zadal vo vyhľadávači svoj problém, už by bol vyriešený, ale nakoľko si nový a ešte pravdepodobne sa nevieš orientovať tu na Porade, odpovedám :
Všetko, čo sa týka jeho podnikateľskej činnosti pôjde do peňažného denníka, i príjmy za služby, i platby do fondov, ktoré uhradil po prerušení živnosti, no a taktiež i bankové poplatky podnikateľského účtu.
ali8
12.03.06,17:18
Ďakujem veľmi pekne ozaj sa tu nevyznám ani som nevedela kde mi to hodilo ten príspevok. Takže pochopila som to dobre že peňnažný denník mám urobiť do 31.12.2005 hoci živnosť bola prerušená k 31.10.2005? A tie poplatky za vedenie účtu pôjdu normálne do výdavkov ako predtým keď nebola prerušená živnosť hej? Veľmi pekne ďakujem ešte raz.
Jana Acsová
12.03.06,18:13
Ďakujem veľmi pekne ozaj sa tu nevyznám ani som nevedela kde mi to hodilo ten príspevok. Takže pochopila som to dobre že peňnažný denník mám urobiť do 31.12.2005 hoci živnosť bola prerušená k 31.10.2005? A tie poplatky za vedenie účtu pôjdu normálne do výdavkov ako predtým keď nebola prerušená živnosť hej? Veľmi pekne ďakujem ešte raz.Veru nie je to úplne tak. Pripnem link ... popozerajte si aj linky pripnuté v témach.
http://www.porada.sk/t7734-p4-preruenie-ivnosti.html
http://www.porada.sk/t19787-p2-preruenie-ivnosti-a-dapriznanie.html
Jana Acsová
12.03.06,18:42
Všetko, čo sa týka jeho podnikateľskej činnosti pôjde do peňažného denníka, i príjmy za služby, i platby do fondov, ktoré uhradil po prerušení živnosti, no a taktiež i bankové poplatky podnikateľského účtu.Vo vzhľadom k tomu, že ku dňu prerušenia živnosti sa zostavuje mimoriadna účtovná závierka ... odpoveď nie je až taká jednoznačná, resp. záleží na celkovom posúdení situácie ... a ak sa bude účtovať, tak určite nedaňovo ...

Predpokladám situáciu, že živnosť nebude obnovená do 31.3.2006 (zrejme nie, lebo minimálna doba prerušenia je 6 mesiacov).
Vladimír Ozimý
20.03.06,18:06
hm a mna by zaujimalo prave vo vztahu k preruseniu zivnosti...zivnostnik mal obchod, ktory mu moc nesiel a tak sa rozhodol ze k 31.1. 2006 pozastavi zivnost...zasoby zohladnim az v roku 2006 na podanie danoveho priznania alebo uz v roku 2005, pricom vystavoval este faktury v januari na odpredaj nabytku z predajne.
Nike
20.03.06,18:26
hm a mna by zaujimalo prave vo vztahu k preruseniu zivnosti...zivnostnik mal obchod, ktory mu moc nesiel a tak sa rozhodol ze k 31.1. 2006 pozastavi zivnost...zasoby zohladnim az v roku 2006 na podanie danoveho priznania alebo uz v roku 2005, pricom vystavoval este faktury v januari na odpredaj nabytku z predajne.
Teraz robíš DP za 2005 k 31.12. Nie je dôvod zohľadňovať zásoby, keď živnosť bola prerušená až k 31.1.06. Prerušenie budeš riešiť až v 2006 a nevieš čo sa v priebehu roka ešte stane, môže ju obnoviť, ale aj zrušiť. V každom prípade DP dávaš za celý rok 2006, len uzávierku robíš mimoriadnu.
sara
04.10.06,17:59
A ako to je , prosím Vás, v prípade, že SZČO má pozastavenú živnosť celý rok od 1.1. -31.12. a teda nemá ani žiadny príjem zo živnosti. Musí podať aj za tento rok daňové priznanie, aj keď nemal príjem?
minka
04.02.07,17:25
Tak jednoznačné stanovisko k tejto skutočnosti by ma tiež zaujímalo.Ale z predchádzajúcich príspevkov a zákona o DP mi vychádza,že nebol účtovnou jednotkou a nepodáva daňové priznanie.Hovoríme,len o príjmoch o živnosti.Hoci na druhej strane,ak obnoví podnikateľskú činnosť do lehoty na DP pre rok 2007,hmm ,poradíte ,resp už to máme uzavreté
STRELEC
04.02.07,17:31
Tak jednoznačné stanovisko k tejto skutočnosti by ma tiež zaujímalo.Ale z predchádzajúcich príspevkov a zákona o DP mi vychádza,že nebol účtovnou jednotkou a nepodáva daňové priznanie.Hovoríme,len o príjmoch o živnosti.Hoci na druhej strane,ak obnoví podnikateľskú činnosť do lehoty na DP pre rok 2007,hmm ,poradíte ,resp už to máme uzavreté Aj to bolo riešené: nepodáva priznanie, ak pravda nevykazuje stratu (mohla by byť napr. z titulu výdavkov na udržanie živnosti ako takej, z titulu starostlivosti o majetok...), resp. ak nemal subjekt príjmy prevyšujúce 45.408.- Sk mimo živnosť, ak mal príjmy zo zahraničia.
minka
04.02.07,17:53
ad strelec-Peter
ˇVďaka,takže DP -pozastavený živnostník- ak spĺňa parametre,ktoré ste uviedli ,nepodáva.
Už len na utvrdenie,ak takýto- pozastavený živnostník- mal v roku 2006 len príjmy z DoVP a je výhodné z hľadiska vrátenia dane podať daňové priznanie podá DP typ A a je to O.K.
DP typ B za 2006 nevyhotovuje./ samozrejmä nemal ani iné druhy príjmov podliehajúcich zákonu o DP. Vďaka za odpoveď:)
xoxolushka
29.03.07,19:15
Len je potrebné priložiť čestné prehlásenie, že nemal žiadne príjmy zo živnosti, nakoľko DÚ nemá odkiaľ vedieť, že z akého dôvodu daňové priznanie nepodal..