bui
12.03.06,16:58
Nemylim sa ak si myslim, ze uz neexistuje delenie ..TPP a VPP?
ondrejvla
12.03.06,16:00
Nemylim sa ak si myslim, ze uz neexistuje delenie ..TPP a VPP?

Nie nemýliš sa. Existuje len Pracovná zmluva buď na plný úväzok, alebo na kratší pracovný čas podľa § 49 ZP, alebo DoVP.
ZlaticaB
28.03.06,06:30
Dovolím si k tomu položiť ešte jednu otázku, ak ma zamestnanec v jednej organizácii prac. zmluvu na kratší prac. čas a na dobu určitú do 30.6.2006
a teraz potrebujem uzavrieť ešte jednu prac. zmluvu na plný úväzok na dobu určitú do 31.12.2006 je potrebné tohto zamestnanca ešte raz prihlásiť do soc. a zdrav. poisť. a potom následne odhlásovať tak ako sa končí prac. pomer alebo stačí ak je už nahlásený pri prac. zmluve na kratší prac. čas a odhlásim ho až 31.12.2006, kedy mu končí prac. zmluva na plný úväzok ?
Jana Motyčková
28.03.06,09:44
Do Sociálnej poisťovne ho treba nahlásiť dva krát - ide o dva poistné vzťahy. Do zdravotnej poisťovne iba raz.
bui
06.10.06,20:08
a ako je to potom so zapoctom odprac. rokov...ked ma zamestnanec dva prac.pomery....2 prac.zmluvy u 2 zamestnavatelov?
Paula
06.10.06,20:29
a ako je to potom so zapoctom odprac. rokov...ked ma zamestnanec dva prac.pomery....2 prac.zmluvy u 2 zamestnavatelov?

Obdobia, ktoré sa kryjú sa podľa mňa započítavajú iba raz. Neviem si predstaviť prípad pri (teoreticky) 10-tich pracovných pomeroch u rôznych zamestnávateľov - aby som si "odpracovala " na základe súčtu potrebné roky pre nárok na dôchodok za 5 rokov :cool:
Paula
07.10.06,11:55
Pridávam zo Zákona č.461/2003 Z.z. o sociálnom poisteni, kde je nemožnosť kumulácie zápočtu pri súbehu poistenia ošetrená

§60 Obdobie dôchodkového poistenia
.
.
(4) Ak má poistenec v tom istom období viacero dôchodkových poistení, započítava sa takéto obdobie dôchodkového poistenia len raz.
bui
11.10.06,17:33
a ktore ? u ktoreho zamestnavatela?
endrju
11.10.06,18:05
a ktore ? u ktoreho zamestnavatela?
Dôležité je to, že v nejaký deň existuje poistenie. Ak sú v jeden deň dve poistenia súčasne, tento deň sa nezapočíta dvakrát ale iba raz. Väzba na zamestnávateľa je nepodstatná. Vymeriavací základ sa započítava od oboch zemstnávateľov, avšak najviac do výšky maximálneho vymeriavacieho základu.