Martin Karas
07.06.13,10:52
Chcel by som sa spýtať. Dnes som zistil, že môj bývalý fin. poradca sfalšoval pred tromi rokmi môj podpis na poistnej zmluve v poisťovni AXA - čiže podpísal za mňa bez môjho vedomia poistnú zmluvu + zaplatil prvú splátku, čím sa poistka stala aktívnou. Od poisťovne mi prišlo zaplatiť 100 eur za poistku - čo som aj zaplatil ale peniaze som si vyžiadal od neho - bol som prekvapený, prečo mi ich dal - ale už vtedy si bol vedomý podvodu, ktorý spáchal. Ja som sa dnes rozhodol podať trestné oznámenie. Mám nejakú šancu uspieť?
Tweety
07.06.13,09:00
Máš šancu a obráť sa aj priamo na poisťovňu.
Ice dive
07.06.13,09:31
a o akú poistku sa jednalo? keďže axa a poistné 100 € tak to bolo asi PZP, alebo domácnosť... alebo niečo malé životné poistenie asi nie... vznikla ti týmto konaním podpisom zmluvy v tvojom mene a poistením tvojho majetku resp. zodpovednosti nejaká škoda? resp. začala poisťovňa od teba vymáhať dlžné poistné exekúciou? spravidla poisťovne ak sa klient ozve, tak zmluvu ukončia a neriešia to kto čo podpísal.... zase tvoj finančný poradca môže povedať, že ste zmluvu spolu podpísali a teraz sa mu chceš pomstiť za niečo....

ďalšia vec, prečo to riešiš až teraz kde si doteraz bol.. každá zmluva má poistné obdobie spravidla rok... t.j. tri roky ti daný stav vyhovoval, a teraz ti vadí? prečo si nekonal, keď ti prišiel prvý šek na tých 100 €?
Martin Karas
07.06.13,10:52
Mne prišiel prvý šek minulý rok - s tým, že som to dal svojmu aktuálnemu fin. poradcovi, ktorý to vyriešil a ja som sa tým ďalej nezaoberal.
Ďalšie platenie mi prišlo tento rok - a začal som sa tým zaoberať, až som sa dopracoval k fotokópii poistnej zmluvy - o ktorej existencií som nemal ani tušenie. Bolo to životné poistenie. Poisťovňa odo mňa vymáhala doplatiť dlžné poistné vo výške 100 eur - (cca tento mesiac), ktoré som zaplatil a následne som kontaktoval dotyčného - že čo to má znamenať. On mi peniaze dal, vraj sa stala chyba ... blá blá a ja som nemal ďalej dôvod riešiť to, nakoľko to už bolo neplatné. Ja som sa dnes dozvedel o existencii tejto zmluvy - poisťovňa mi zaslala fotokópie prednávrhu zmluvy, zmluvu, výpis a dokonca aj poštovú poukážku, ktorou to bolo zaplatené. Ani jeden z podpisov nie je môj.
Martin Karas
07.06.13,10:53
Poisťovňu som už kontaktoval a zatiaľ sa neozvali
Katy a R
07.06.13,11:30
2x si zaplatil ročné poistné .. a tvrdíš, že si nevedel o existencii poistnej zmluvy ? A myslíš, že na súde tomu uveria ????
Martin Karas
07.06.13,12:15
Platilo sa to iba raz...a poisťovňa mi tvrdila, že poistka je zrušená. Resp. nebavili sme sa ani o poistke - iba o nejakom návrhu. Vysvetlili mi to spôsobom že bol to návrh poistky, ktorý sa stal zaplatením 1. splátky aktívny. V momente zaplatenia malo byť všetko v poriadku. Rok bol pokoj a teraz opäť.
toronto
15.07.13,19:32
Odporúčam doručiť do poisťovne čestné prehlásenie, že na návrhu na uza.PZ nie je Vaš podpis a Váš podpis dať u notára overiť. Preco ste zaplatili poistne, nerozumiem?