Sharon
07.06.13,17:16
Ahojte, ideme na prelome júla a augusta do Benátok na 2 dni, potom pokračujeme na juh Talianska. Uvítala by som nejaké dobré rady, na čo sa máme v Benátkach pripraviť a podobne. Pamiatky mám zmapované, kam pôjdeme už viem, ale čo sa týka napr. vstupov do kostolov, či sa úplne do všetkých platí vstupné a pod. Ďakujem
Achernar
09.06.13,14:43
Ja som tam bol koncom aprila, aj ked len na par hodin, a do kostolov som velmi nechodil, bol som len v dvoch ci troch, no tam som neplatil nic, hoci pri vchode bola nejaka tetka a tvarila sa, ze vybera vstupne, no na dverach bolo napisane vstup zadarmo.
Do palaca a veze na namesti svateho Marka sa vsak platilo, ja som tam nesiel, kedze sa mi nechcelo cakat vo fronte. Radsej som sa bol prejst po bocnych ulickach, v tych hlavnych bolo prilis vela ludi.
Ked som tam bol v roku 2000, pamatam si, ako sa mi zdalo vsetko velmi drahe, co teraz uz boli take "normalne" ceny - ale zijem v Dansku, kde je vsetko drahe, takze to bude tym. Jedine gondolieri boli stale drahi - v prepocte 2€ za minutu jazdy...
cocker.ba
09.06.13,15:05
bol som tam min . 4x a dospel som k zaveru, ze okrem piazza san marco, teda hlavneho namesita, chramu na nom a zvonice (treba si odstat dlhy rad, tak som to radsej vzdal) a dalej mosta s obchdikmi ponte rialto, tam nie je co pozerat. a auto by som tam radsej nesiel- jednoduch sie je ist autom na punta sabbioni a odtial lodou cca 40 minut na namestie san marco. tam si treba pamatat cislo lode a ponton, lebo odtial plavaju roznymi smermi.ceny su tam inak pre milionarov...
Rozalka
09.06.13,17:01
Nesúhlasím, cocker.ba - dá sa pozrieť všeličo. Gondoly a vodné taxíky sa dajú pozerať aj s pobrežia, ale mnohé pamiatky sa nedá vynechať, rozhodne by som začala zvonicou, odkiaľ je nádherný výhľad a dá sa premyslieť, kadiaľ ísť, kto má rád pamiatky, nemal by vynechať Dóžov palác a chrám sv. Marka. Je pravda, že tam bývajú fronty, ale oplatí sa. Vlani sme si spravili výlet po ostrovoch, stihli sme Murano aj s predvádzaním výroby skla, Burano s jeho farebnými domčekmi a čipkami a ešte aj Torcello. Pozrela som si na nete cestovné poriadky MHD a podľa toho som si spravila program.
lujza.j
10.06.13,15:23
enko
11.06.13,05:53
ahoj, naposledy som tam bol v 11/2012. aby ta nieco neprekvapilo rataj s cca 10 €/pamiatka, jednodnovy listok na water bus - 20 €, gondoly: kratka trasa cca 80 €, stredna trasa: 100€, dlha trasa 120€. v sezone ocakavaj riadne dlhe rady vsade + pri vstupe do kostolov zeny by nemali mat odhalene ramena a prilis kratke nohavice/sukne + vezmite/kupte pecivo nejake, krmenie holubov je fakt zazitok :) natiahnes ruku s pecivom vopred a do takych 2 minut na tebe bude sediet asi tak 20-30 holubov, sice na smetnych kosoch pisu, ze prosia nekrmit holubov, ale vela ludi to tam robi. aaa samozrejme pozeraj dopredu pocasie, pred par rokmi som tam bol v auguste a bolo tam riadne horuco + vysoka vlhkost, hlavne ta vlhkost da zabrat. odporucam samozrejme aspon sa previezt po tych okolitych ostrovcekoch Murano, Burano ako pisala Rozalka vyssie. No a este jedna vec mi napada, priprav sa na milion turistov na kope :) same strkanice s ruksakmi a cestovnymi taskami, ale to uz asi patri ku koloritu Benatok, nakolko su Benatky pomerne drahe - tak su miestom kt. navstivi najviac 1 dnovych turistov, najviac asi chodia rychlovlakmi z nedalekeho Milana.
Peter.Som
11.06.13,08:21
Benátky mas za 2 dni cele pobehane az az, ale tak ako sa tu uz spomína vstup stoji okolo 10eur co si aj ja pamatam. Za gondolu sme dali okolo 70eur - lebo ved ked uz sme tam tak musime ist. Ale inak sa viete vsade pesi dostat, to historicke centrum je male. A da sa tam aj lahko stratit :)
V auguste maju aj taliani prazdniny tak tam bude asi dost vela ludi..
Daj potom vediet co je tam noveho, ja som tam bol uz davnejsie.
choppie
11.06.13,08:38
byli jsme tam s manželem 2x jednou na jaro a jednou na podzim musím říct, že se mi více líbilo na podzim. Památky se dají vidět za jeden den když tam není moc turistů. Z letiště do centra to trvalo tak 15 minut. Jinak na téhle stránce (http://www.alilaguna.it/en) se dají zařídit lístkya jsou tam i ceny
zanetth
11.06.13,09:06
Bola som tam v auguste v rámci jednodňového fakultatívneho výletu, ale v lete by som tam už nešla. Ako píše Peter.Som a enko, v auguste je tam veľa ľudí a strašne teplo, čo bolo aspoň pre mňa veľmi únavné. Inak oplatí sa tam ísť pozrieť, aj keď ceny sú vysoké, ale ak je možnosť vybrať si, odporúčam ísť tam radšej na jar alebo na jeseň.