Kundo1
07.06.13,17:31
Dobrý deň,
potreboval by som poradiť ohľadom siete, routera a internetu.

Mám router dlink dsl-2641r a internet od telekomu. Viem nakonfigurovať router, na základe prihlasovacieho mena a hesla ktoré mi poskytol poskytovateľ služby (telekom) - ostatné parametre nechávam nezmenené. Na inom mieste s iným hardwarom som to nastavoval už x-krat a vždy úspešne. Spočiatku to vyzeralo, že aj tentoraz.

Avšak po úspešnom nastavení routera internet beži iba niekoľko hodín a niekedy iba niekoľko minút (aj LAN aj WIFI). Po určitom čase sa stane to, že sa už neviem pripojiť na internet ani do routera (ani LAN ani WIFI) cez 192.168.1.1. Vo windowse xp v tom čase svieti ikona so žltým výkričníkom.

Po vypnutí a zapnutí routera sa situácia zopakuje. Tá istá situácia sa zopakuje aj pri resete routera.

Kontaktoval som infolinku telekom, povedali mi, že pripojenie z ich strany je funkčné (aj v čase keď som sa nevedel pripojiť do routera cez 192...). Že vraj bude problém v lokálnej sieti. Tak som dal reklamovať router, výsledok bol taký, že router je v poriadku.

Chcel by som počuť Vaše odborné názory na tento problém. V čom vidíte kameň úrazu?
Vlado40
07.06.13,21:50
Natiahni tam nový firmware ak máš starší model ,ak ho nemáš a potom skús.
http://www.telekom.sk/osobne/pomoc-a-podpora/internetove-sluzby/modemy-a-routre/d-link-dsl-2641r/
Ďalším chybným článkom býva ADSL spliter a v ňom vadný kondenzátor ,ktorý svojím skratom v určitých intervaloch vyradí spojenie ,internet z prevádzky a potom zase nabehne ,niekedy až po vypnutí a potom zapnutí modemu.Ak nepoužívaš s internetom aj pevnú linku ,tak to môžeš vynechať alebo skúsiť na chvíľu bez neho.Treba si všímať kontrolku ADSL na modeme.Pri výpadku by mala blikať ináč má svietiť.
nunenko
08.06.13,05:32
V PC máš vírus. Mne takáto problémy robil asi tento Backdoor.IRCBot. Ak ti nič nedetekuje NOD, alebo Avast never im a skús spusti´t aj niečo iné.
Pomohol, mi nejaký antivirus ZADARMO, vírus odstránil. NOD a AVAST ho vôbec nenašli, E-Scan našiel ale nevedel odstrániť a ten free to urobil bez problémov. Ako sa volá som zabudol ale odtialto som sa naň dostal http://www.antivirus.zdarma.sk/#test_bezpecnosti
asi to bol Spyboot search and destroy , ale nie som si istý.
Kundo1
08.06.13,12:04
Dakujem, urcite skusim..
Kundo1
08.06.13,12:09
Ako som pisal router som reklamoval..vysledok bol taky, ze vraj je v poriadku (neviem ci sa tomu da verit).
A nemyslim si, ze to bude virus v pc, lebo nefunguje ziadne zariadenie (ani lan ani wifi - pocitace, notebooky, mobily).. router som uz mal spusteny aj bez zapojenej LAN..s rovnakym nasledkom. (a notebooky a mobily na inych routeroch bezia bez problemov)
jedine, ze ten virus je v routeri? neviem nevyznam sa v tejto problematike.. skusim aktualizovat firmware ako uz pisal Vlado40.
nunenko
09.06.13,03:04
Mne je to osobne jedno, čo si myslíš, prečo sa tak deje.Ak bol v reklamácii a zistili, že je OK, tak asi je OK. Presne to čo popisuješ som zažil. Absolútne som nepredpokladal, že je to vírus. Myslel som, že ma trafí šľak, niekedy šiel aj dni, inokedy hodiny, niekedy vypadol za chvíľu. Spôsoboval to jeden NB kde bol vírus. Neviem čo ten vírus urobil s routerom, ale nedali sa pripojiť ani iné zariadenia. Dokonca sa nedalo pripojiť ani cez kábel, vypadla telka, sarelit...
Po odstránení vírusu všetko dlhodobo funguje, z routerom som nerobil absolutne nič (max reštartoval).
Keď dáš nové firmware tak uvidíš kde je pes zakopaný.